آموزش نحوه استفاده آفلاین از نقشه های گوگل بدون اینترنت

آموزش نحوه استفاده آفلاین از نقشه های گوگل بدون اینترنت

دلایل زیادی برای استفاده گوگل مپس  به صورت آفلاین و بدون اینترنت وجود دارد. در برخی کشورها هزینه فقط 1 گیگابایت اینترنت موبایل می تواند بسیار گران باشد. اگر با استفاده از یک سیم کارت رومینگ به کشور دیگری سفر می کنید، هزینه بارگیری می تواند به میزان قابل توجهی به هزینه های دیگر شما اضافه شود.

پیدا کردن نزدیکترین مودم Wi-Fi و بارگیری بخش های منتخب نقشه های گوگل برای استفاده های بعدی راهی ارزان تر است. اما می توانید نقشه ها را به صورت آفلاین نیز بارگیری کرده و در جایی که نت نداشته باشید از آن به صورت آفلاین استفاده کنید. برای ذخیره مسیرهای گوگل مپس خود برای آینده، مراحل زیر را دنبال کنید.

دلایل زیادی برای استفاده گوگل مپس  به صورت آفلاین و بدون اینترنت وجود دارد

لوکیشنی را برای نقشه های آفلاین مشخص کنید

حتی با وجود Wi-Fi رایگان، توصیه نمی کنیم قسمت های بزرگی از داده های گوگل مپس را بارگیری کنید. این کار بی فایده است مگر اینکه فضای خالی زیادی را در تلفن یا کارت SD خود داشته باشید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک مرجع مفید با نقشه آفلاین است که در اطراف شعاع محل شما ساخته شده است. می توانید آن را در کنار هتل، خوابگاه یا رستوران انتخاب کنید. انتخاب خود را با نشانگر آیکون قرمز مشخص کنید.

هنگامی که تصویری از منطقه را در نظر گرفتید، صفحه سمت گوگل مپس را بکشید و روی “نقشه های آفلاین” کلیک کنید. در حالی که در صفحه نقشه های آفلاین هستید، می توانید به طور خودکار نقشه را از “خانه” یا آدرس مشخصی بارگیری کنید. انتخاب دیگر انتخاب “select your own map” است که ایده بهتری است.

لوکیشنی را برای نقشه های آفلاین مشخص کنید

 

نقشه را برای استفاده آفلاین دانلود کنید

در مرحله بعد می توانید منطقه اطراف مکان انتخابی خود را مشاهده کنید. برای افزایش منطقه نقشه ، فقط باید ان را با انگشت بکشید یا بزرگنمایی کنید. پس از اتمام ، روی دکمه “Download” کلیک کنید.

قبل از بارگیری نقشه، از اطلاعات تقریبی مورد مصرف مطلع می شوید. این تخمین براساس مسیرهای ناوبری و نمای خیابان برای کل شعاع ساخته شده در اطراف مرجع شما است. هرچه “Zoom out” کنید، اندازه فایل بزرگتر خواهد بود. همانطور که در صفحه زیر مشاهده می کنید، این شعاع حدود 70 مگابایت است. طبق تجربه من ، هر چیزی در طی 10 تا 25 مایل (16 تا 40 کیلومتر) یک نقشه به اندازه کافی برای نیازهای عملی بزرگ است.

در حالی که فایل نقشه در حال دانلود شدن است ، می توانید تنظیمات ذخیره سازی را در “Offline map setting” ویرایش کنید. می توانید داده ها را در کارت SD ذخیره کنید ، اما در دستگاه سریعتر است.

نقشه را برای استفاده آفلاین دانلود کنید

استفاده آفلاین از نقشه گوگل

در آینده حتی اگر بدون دسترسی به اینترنت باشید ، می توانید از نقشه های گوگل مپس به همان روشی که مرتباً انجام می دهید استفاده کنید. تا زمانی که در شعاع تعریف شده قرار داشته باشید، ناوبری صحیح دریافت خواهید کرد. تنها تفاوت نماد “Lightning” است که نشان دهنده استفاده آفلاین است.

نقشه بارگیری شده دارای داده های ترافیک مستقیم نیست ، اما راهنمایی مسیر باید کاملاً درست کار کند.

استفاده آفلاین از نقشه گوگل

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها