استفاده از اطلاعات کاربران تنها محدود به فیسبوک نیست!

کالاسودا – فیسبوک به کاربران یادآور شد که دیگر شرکتهای نیز از داده های آنها استفاده میکنند و این کار تنها محدود به فیسبوک نیست.

پس از رسوایی های امنیتی اخیر فیسبوک حول انتشار اطلاعات کاربران، تمام نگاه های منفی به این شبکه سرازیر شده است و شرکت میخواهد خود از زیر بار این نگاه ها خلاص کند. به همین جهت به کاربران یادآوری کرده است که تنها آنها نیستند که از اطلاعات کاربران استفاده کرده اند بلکه دیگر شرکتهای فناوری نیز این کار را انجام میدهند.

مدیر محصول فیسبوک، دیوید باسر، دیروز در یک پست وبلاگی این نکته را بیان کرد و در مورد داده هایی که فیسبوک آنها را گردآوری میکند، زمانی که این کار را انجام میدهد و استفاده ای که از آنها میکند توضیح داد. او سپس اضافه کرد که بیشتر شرکتهایی که از این نوع خدمات ارائه میکنند همانند فیسبوک اطلاعات کاربران را از اپلیکیشن و سایتهایی که انها استفاده میکنند بدست می آورند. سایتهایی همانند توئیتر، پینترست و لینکدین نیز همانند فیسبوک گزینه های like و share برای کمک به افرادی دارند که خواهان به اشتراک گذاری مطلبی در این سرویس ها هستند. همچنین گوگل نیز یک سرویس تحلیلی است و امازون، گوگل و توئیتر برای ورود به این سایتها و خدماتشان اطلاعات کاربر را میگیرند. بیایید صادقانه برخورد کنیم. این شبکه ها و سایتها نیز اطلاعات کاربران را گردآوری میکنند.

باسر همچنین اشاره میکند که “تعدادی کمی از این شرکتها خدمات تبلیغاتی هدفمند مانند گوگل پیشنهاد میدهند. این شرکتها و بسیاری دیگر از آنها نیز از خدمات تبلیغاتی استفاده میکنند. در واقع اکثر وبسایتها و برنامه هایی که  از آنها دیدن میکنید، همان اطلاعاتی که فیسبوک در اختیار دارد را به شرکت خود ارسال میکنند.”

با عضويت در کانال تلگرام کالاسودا در ساعت 9 هر شب به آخرين اخبار حوزه تکنولوژي گوش دهيد