استفاده از اینترنت اشیا سلولی برای کاهش اختلالات زنجیره تامین در لجستیک

گزارش جدید اریکسون سوئد نشان می‌دهد فشار فزاینده باعث شده تا شرکتها به راه حل‌های اینترنت اشیا IoT روی آورده و از آن برای کاهش اختلالات زنجیره تامین در لجستیک {مانند افزایش قیمت سوخت، کمبود راننده و مقررات دست و پاگیر دولتی} استفاده کنند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از iotworldtoday، طبق این گزارش فناوری اینترنت اشیای سلولی Cellular IoT solution {اتصال اشیا به اینترنت با همان شبکه مخابراتی بی سیمی که گوشی از آن استفاده می‌کند} در حال تغییر شکل لجستیک بوده و در عین حال باعث افزایش سود و بهره‌وری، بهبود پایداری و ایمنی از طریق بهینه سازی عملکرد خودرو، برنامه‌ریزی قابل پیش بینی برای تعمیر و نگهداری و تعمیرات و خودکارسازی فرایندهای اداری در بخش حمل و نقل می‌شود.

گزارش اریکسون تحت عنوان Connected Truck Transport با همکاری ZF {شرکت آلمانی طراح و تولید قطعات خودرو}، Orange Begium و Arthur D. Little تهیه شده است.

کایل اوکاماتو مدیر کل اینترنت اشیای اریکسون گفت پیاده سازی تله ماتیک{دورا داده ورزی،فناوری ارسال و دریافت اطلاعات از طریق دستگاه‌های ارتباط از راه دور برای کنترل موثراشیاء} ناوگان حمل و نقل که با اتصال اینترنت اشیای سلولی فعال می‌شود، به شرکتها این امکان را می‌دهد تا کسب و کار خود را به روش جدید گسترش داده و مدیریت کنند.بدین ترتیب صرفه جویی قابل توجهی نصیب‌شان شده و تاثیر فوری آن را خواهند دید.

گروه اریکسون و شرکای تحقیق توانستند یکی شرکت حمل و نقل اروپایی را با فناوری اینترنت اشیای سلولی تجهیز کرده و در 6 درصد از هزینه‌ها صرفه جویی کنند.

در حال حاضر صنعت لجستیک و حمل و نقل، شاهد افزایش فشار ناشی از نگرانی‌های زیست محیطی، انتظارات مشتریان و چشم انداز رقابتی موسوم به «اثر آمازون» {کسب و کارها قابلیت‌های لجستیکی خود را با آمازون مقایسه کرده و دست به رقابت می‌زنند} هستند.

به همین خاطر کسب و کارها به سوی راه‌حل‌های IoT محور رفته‌اند.

وان رامدونک رئیس راه‌حل‌های دیجیتال در ZF در این باره می‌گوید:” فشار ناشی از غلبه بر چالش‌های عملیاتی لجستیک و زنجیره تامین را می‌دانیم. با توجه به نیازها و مزایای روزافزون دیجیتالی‌سازی، اینترنت اشیا سلولی به یک عامل کلیدی برای حمل‌کنندگان تجاری و حامل‌ها تبدیل شده است. ارائه دید عملیاتی در زمان واقعی و پشتیبانی از بهینه‌سازی دارایی نقش مهمی در حل بسیاری از چالش‌های فعلی و آتی کسب‌وکار لجستیک دارد.”

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها