استفاده از فناوری پلاسما در تصفیه پساب بیمارستان

0
108

فناوری پلاسما در ایران به منظور تصفیه پساب بیمارستان به کار گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، فناوری پلاسما به عنوان نسل جدید فناوری‌های تصفیه در دنیا شناخته می‌شود. اولین کاربرد آن در دنیا در زمینه تصفیه آب و فاضلاب بوده و حالا در ایران کاربردهای دیگری نیز به خود می بیند.

فناوری پلاسما نسبت به سایر فناوری‌های موجود دارای مزایایی است و به همین دلیل تحقیقات گسترده‌ای در راستای صنعتی کردن آن انجام می شود. از جمله مزایای مهم این فناوری در تصفیه ها مقرون به صرفه بودن در کاربردهای صنعتی، افزایش ظرفیت تصفیه و عدم استفاده از مواد شیمیایی است.

حالا ایران از فناوری پلاسما در تصفیه زباله های بیمارستانی نیز بهره می گیرد. در این باره گفته شده که سامانه تصفیه پساب بر پایه فناوری پلاسما از سوی محققان ایرانی ارائه شده است.

این سامانه توانایی حذف ۹۹ درصد رنگ‌های آلاینده‌ صنعتی با استفاده از فناوری پلاسما را دارد که این تنها راهش نیست بلکه از طریق این سامانه میکروب‌ها و آلاینده‌های بیولوژیکی از پساب‌های بیمارستانی حذف می‌شود.

در این سیستم به دلیل استفاده از پلاسما، از هیچ‌ مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود. این سامانه در صنایع لبنی، صنایع چرم، صنایع پالایشگاهی، صنایع نیروگاهی و صنایع نساجی کاربرد دارد.

گفتنی است، زباله های بیمارستانی به دلیل باکتری ها و عفونت هایی که دارد مانند زباله های صنعتی مشکل زا است و برای از بین بردن آن از سیستم های روز استفاده می شود. جدیدترین سیستمی که می تواند در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد، فناوری پلاسما است و استفاده از این فناوری موجب می شود تا مشکلات ناشی از زباله های بیمارستانی از میان برود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها