استفاده از لیفتراک‌های کنترل از راه دور در صنعت لجستیک

A driver operates a forklift remotely

با توجه به بحران نیروی کار در صنعت لجستیک؛ کمپانی‌های بزرگ حمل و نقلی به استفاده از لیفتراک‌های کنترل از راه دور روی آوردند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از supplychainbrain، با تشدید سویه‌ی جدید اومیکرون، کمبود نیروی کار، زنجیره تأمین جهانی را مختل کرده است، در این راستا دو تا از بزرگترین کمپانی‌های لجستیک در ایالات متحده به دنبال تجهیزات کنترل از راه دور هستند.

ArcBest Corp. مستقر در آرکانزاس و NFI Industries Inc. در نیوجرسی، از هزاران لیفتراک با نرم افزار ارائه شده توسط Phantom Auto، که یک استارتاپ با تمرکز بر راه دور خودرو است؛ استفاده خواهند کرد.

امسال کمپانی فانتوم اتو و آرک بست فروش لیفتراک‌های با کنترل از راه دور را به اشخاص ثالث آغاز خواهند کرد. در این راستا مدیر ارشد نوآوری ArcBest به عنوان بخشی از این قرارداد به هیئت مدیره فانتوم اتو خواهد پیوست.

این معامله در حالی انجام می‌شود که بیماری همه گیر، بازار کار در بخش لجستیک را تحت تأثیر قرار داده است.

کاتز در مصاحبه‌ای گفت که کنترل از راه دور به حل این مشکل کمک می‌کند؛ زیرا در این شرایط دسترسی به نیروی کار، در مناطق مختلف کشور یا حتی خارج از کشور راحت‌تر است.

دوربین، دید کاملی از محیط اطراف به اپراتورهای راه دور می‌دهد. خود لیفتراک‌ها نیز به مکانیسم‌های ایمنی مجهز هستند تا در صورت مواجهه با مشکلات، متوقف شوند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها