استفاده از هوش مصنوعی برای تعلیم رانندگی به خودروی خودران در گیم مسابقه‌ای

0
372

یادگیری پشتیبان، یک تکنیک آموزش AI است که هوش مصنوعی را با جایزه دادن، به سمت بدست آوردن هدف تعیین شده در سیستم سوق می‌دهد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از  venturebeat، با وجود موفقیت این روش در زمینه‌های ربات‌های صنعتی و دارو سازی و حتی آزمایش OpenAI روی بازی‌های Dota 2، Quake III Arena و StarCraft 2، این تکنیک تا حالا در صنعت بازی سازی کاربرد خاص و عملی نداشته است.

به همین دلیل هم Ubisoft از استودیوی Ubisoft La Forge درخواست کرد تا با ارائه‌ی یک الگوریتم خاص ارائه دهد که قادر به انجام و تکرار وظایفی مشخص در بازی باشد.

ظاهرا Ubisoft پس از آن قصد دارد آنرا در یک بازی مثل عنواین The Crew قرار داده و نتایج کار آنرا بررسی کند.

پس از بررسی و تحقیقات اولیه، تیم یوبی سافت یک الگوریتم را با استفاده از این تکنیک روی 3 بازی با شرایط مختلف آزمایش کردند.

طبق ادعای تیم یوبی سافت، بازده این سیستم در مقایسه با سیستم های صنعت هوش مصنوعی بسیار ضعیف عمل کردند، اما در یک آزمایش متفاوت یوبی سافت موفق شده است در یک بازی رانندگی، دو عمل اصلی گاز و ترمز و عملی ترکیبی ترمز دستی کشیدن را به هوش مصنوعی آموزش دهد.

یکی از محققان این تیم نوشت: “ ما نشان دادیم که می‌توان از این تکنیک برای آموزش رانندگی با سرعت بالا به هوش مصنوعی در یک بازی استفاده کرد”.

این محقق همچنین توضیح داد که گام بعدی، آموزش کنترل ماشین با استفاده از کنترلر و سیستم حرکتی مشابه هر بازی کن است.

به این ترتیب رفتار هوش مصنوعی و نحوه‌ی عملکرد آن توسط نحوه‌ی تنظیم کلید های شما تغییر خواهد کرد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها