استفاده از هوش مصنوعی برای تولید داروهای ضد سرطان

هفته گذشته، کمپانی  Elemental Cognition  اعلام کرد که با مرکز تحقیقات عصبی/آنکولوژی مستقر در فیلادلفیا، مرکز تومور مغزی  Penn Medicine، برای سرعت بخشیدن به توسعه داروهای درمانی برای درمان سرطان همکاری می‌کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، پلتفرم هوش مصنوعی ترکیبی این شرکت با گذشت هفت سال از ساخت، درک زبان طبیعی، یادگیری ماشین، مدل‌های دانش و استدلال خودکار را ترکیب می‌کند تا مدل جدیدی از هوش مصنوعی را ایجاد نماید که قادر به یادگیری است.

چیزی که این پلتفرم را جذاب می‌کند، رویکرد سه جانبه آن برای انجام این کار است.

اولین راه حل، راه حل تخصصی Elemental Cognition است که دانش ضروری برای تقویت برنامه‌های کاربردی خبره را جمع آوری می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا تخصص خود را در زبان طبیعی به اشتراک گذاشته، حفظ کنند و گسترش دهند.

سپس، موتور کوردیال “استدلال” را به پلت فرم معرفی می‌کند.

این می‌تواند به کاربران کمک کند تا جایگزین‌ها را سفارشی و ارزیابی کنند، منابع را تخصیص داده، زمان‌بندی‌ها را بهینه کنند، مشکلات را تشخیص دهند، خط‌مشی‌ها را اعمال کنند و …

دستیار تحقیقاتی مشارکتی این کمپانی (CORA) یک نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) است که بر روی یک پلت فرم هوش مصنوعی ترکیبی ساخته شده که هدف آن تسریع تحقیقات با دریافت پاسخ‌های سریع، بی بدون تعصب و منطقی به سوالات پیچیده تحقیقاتی است.

این سیستم از درک زبان طبیعی و استدلال منطقی برای کمک به کشف، شواهد و دانش به صورت تعاملی استفاده می‌کند.

درک زبان طبیعی و هوش مصنوعی برای توسعه داروی سرطان

Nduka Amankulor، مدیر مرکز تومور مغز پن و رئیس انکولوژی جراحی مغز و اعصاب در Penn Medicine به همراه تیم تحقیقاتی خود هشت سال تحقیقاتی را برای درمان سرطان مغز جهش یافته IDHطی کردند.

تیم او علاقه مند به استفاده از هوش مصنوعی برای تسریع تلاش‌های تحقیقاتی بود و برای کمک به Elemental Cognition مراجعه کرد.

هدف Elemental Cognition استفاده از CORA برای کمک به تیم  Penn Medicine  برای یافتن راهبردهای درمانی است که با ابزارهای کنونی میسر نیست.

تحقیقات این تیم باعث کوتاه شدن دوره کشف و توسعه درمان سرطان با استفاده از ترکیبی از داده‌های اختصاصی تولید شده توسط آزمایشگاه اقای Nduka Amankulor،  شده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها