استفاده از هوش مصنوعی برای مراقبت‌های بهداشتی بهتر

امروزه هوش مصنوعی برای ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی ابزاری حیاتی است، از مدیریت درآمد و مشارکت بیمار گرفته تا کارایی، همه به هوش مصنوعی نیاز دارند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، با مطالعه‌ی این مقاله متوجه می‌شوید که چگونه هوش مصنوعی قادر است مراقبت‌های بهداشتی را بهبود ببخشد، درآمد خالص بیمار برای ارائه دهندگان را افزایش دهد و موارد دیگر.

صنعت مراقبت‌های بهداشتی با چالش‌های زیادی مواجه است، از کمبود نیروی انسانی گرفته تا هزینه‌ها، و همچنین انتقال از مدل مبتنی بر خدمات و هزینه به مدل مبتنی بر نتیجه و ارزش.

بیمارستان‌ها در حال غیرمتمرکز شدن هستند و مراقبت‌های بهداشتی خانگی و از راه دور محبوب شده‌اند.

اما راه‌حل‌های جدید هوش مصنوعی به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند تا این شکاف‌ها را از بین ببرند و نحوه ارائه مراقبت‌های بهداشتی را دچار تحول کنند.

NLP برای مسائل مربوط به کارکنان و افزایش مشارکت بیمار

پردازش زبان طبیعی (NPL) و هوش مصنوعی به صورت ربات‌های صوتی و چت در بخش پاسخگویی تلفن بیماران، اپلیکیشن‌های کلینیک و وب‌سایت‌ها در حال گسترش هستند و به کاهش فشار و بار کارکنان کمک می‌کنند.

بهبود کارایی صورتحساب و کدگذاری

هوش مصنوعی و اتوماسیون روباتیک با ایجاد کد، پیش‌بینی یا تسریع پردازش‌ها دستاوردهای فوق‌العاده‌ای را به همراه دارد.

اتوماسیون و هوش مصنوعی برای انجام آن دسته از کارهای تکراری که نیاز به دقت و سرعت دارند طراحی شده است. در این شرایط زمانی که راه‌حل‌های هوش مصنوعی به کار گرفته می‌شود؛ سازمان‌ها متوجه کاهش ۷۵ درصدی بررسی ضرورت‌های پزشکی برای مدیران شده‌اند.

البته به کار گیری هوش مصنوعی در این صنعت از نظر هزینه‌ها چالش برانگیز است.

آن دسته از سازمان‌هایی که هنوز از هوش مصنوعی استفاده نکرده‌اند، در مورد مزایای آن تحقیق می‌کنند و درک می‌کنند که زمان آن فرا رسیده است که وارد میدان شوند.

البته بهتر است سازمان‌ها از کوچک شروع کنند. ابتدا اطمینان حاصل کنند که داده‌های مورد نیاز را در اختیار دارید. سپس برای دستاوردهای عملیاتی به پروژه‌های کوچک روی بیاورند. هنگامی که آن شایستگی را ایجاد کردند آن را گسترش دهند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها