استفاده از هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی

شش سال از زمانی که جفری هینتون اعلام کرد که در 5 سال آینده باید از هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی استفاده کرد و یادگیری عمیق بهتر از رادیولوژیست‌ها خواهد بود؛ می‌گذرد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، با این حال، آنچه در حال تحول است، تلاش‌های بی وقفه برای وارد کردن مدل‌های هوش مصنوعی مرتبط با تصویربرداری پزشکی در بخش بالینی است.

همچنین اطمینان از اینکه داده‌های تصویربرداری پزشکی که با مدل‌های هوش مصنوعی آموزش داده می‌شوند، قوی، متنوع و در دسترس همگان باشند.

در این راستا انویدیا امروز در نشست سالانه انجمن رادیولوژی آمریکای شمالی (RSNA) اعلام کرد که MONAI، یک چارچوب هوش مصنوعی تصویربرداری پزشکی منبع باز  این کار را آسان خواهد کرد.

این سیستم این کار را با بسته‌های کاربردی MONAI (MAP) که از طریق MONAI Deploy تحویل داده می‌شود؛ انجام می‌دهد.

این پلتفرم کمک می‌کند تا داده‌های تصویربرداری خام به دوقلوهای دیجیتال تعاملی برای تجزیه و تحلیل بهتر و یا تشخیص یا هدایت ابزارهای جراحی تبدیل شود. توسعه و پذیرش این پلتفرم اکنون بیش از 600000 بار دانلود دارد که نیمی از این تعداد در شش ماه گذشته است.

انویدیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که رهبران تصویربرداری پزشکی، از جمله UCSF، بیمارستان کودکان سینسیناتی و استارت‌آپ Qure AI، MONAI Deploy را به کار گرفته اند.

علاوه بر این، تمام ارائه‌دهندگان بزرگ فضای ابر، از جمله آمازون، گوگل، مایکروسافت و اوراکل، از MAPها پشتیبانی می‌کنند و این امکان را می‌دهند تا برنامه‌های هوش مصنوعی را روی پلتفرم خود اجرا کنند.

در نهایت ما انتظار داریم  MAIDA یک عنصر کلیدی در هوش مصنوعی پزشکی و علم داده باشد و ابزارها را قادر سازد تا روی جمعیت‌های متنوع‌تری کار کنند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها