اخبار

استفاده های تبلیغاتی فیس بوک از علایق و سلایق کاربران

استفاده های تبلیغاتی فیس بوک از علایق و سلایق کاربران

کالاسودا - مطالعات نشان داده است که بیشتر کاربران فیس بوک از اینکه این شبکه اجتماعی لیستی از علایق انها را نگه می دارد بی اطلاع اند.

فیس بوک بر اساس نحوه استفاده ما از اپلیکیشن، صفحاتی که با آنها تعامل داریم، پست ها و لوکیشن هایی که از آنها استفاده می کنیم و … اطلاعات ما را جمع آوری می کند. با این حال آیا می دانستید که فیس بوک در واقع لیستی از علایقی را ایجاد می کند تا بتواند اگهی هایی را که مرتبط با شماست نشان دهد؟ بر اساس یک مطالعه اخیر که توسط گروه Pew internet به انجام رسیده است، به نظر می رسد که افراد زیادی این موضوع را نمی دانند.

علایق و سلایق کاربران

در این تحقیق، محققان دریافتند که 74 درصد از شرکت کنندگان نمی دانند که فیس بوک لیستی از علایق و سلایق آنها را گرد آوری می کند و نیمی از آنها از این ناراحت بودند که برای اولین بار است که چنین چیزی را می شنوند. این لیست چیز رمزی و نامشخصی نیست و بسیاری از علایقی است که شما در فیس بوک آن را به راحتی پر کرده اید.تبلیغات فیس بوک از علایق کاربران

تبلیغات فیس بوک از علایق کاربران

فیس بوک از این لیست به گونه ای استفاده می کند که در آگهی های کنار صفحه فیس بوک تان می توانید نتایج ان را ببینید. اما واقعیت این است که بسیاری از افراد نمی دانند که فیس بوک چه استفاده ای از این اطلاعات می کند. این شرکت در پاسخ به منتقدها بیان کرده است که در آن از آموزش بهتر در اثرگذاری آگهی های اینترنتی استفاده می کند.

فیس بوک در این مورد می گوید: «ما می خواهیم مردم بدانند که کنترل های تبلیغاتی و تنظیمات آنها چگونه کار می کند. این به معنای ارائه تبلیغات بهتر برای جذب مشتری است. در حالی که ما و بقیه مهره های صنعت تبلیغات آنلاین نیاز به انجام تحقیق و آموزش در مورد چگونگی استفاده از تبلیغات مبتنی بر علاقه و نحوه محافظت از اطلاعات مردم، مکالمات آنها درباره شفافیت و کنترل استقبال می کنیم.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله اینترنتی کالاسودا یک وب سایت خبری تحلیلی، تکنولوژی می باشد که در زمینه های نقد و بررسی تخصصی،تریلر، تکنولوژی و ترفندها می باشد که با هدف ارائه به روز ترین مطالب در خدمت شما عزیزان می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© کپی هر کدام از مطالب این سایت تنها با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.

برو بالا