استفاده پنتاگون از هوش مصنوعی برای مقابله با تسلیحات جدید ضد موشکی

0
113

پنتاگون برای مقابله با اقدامات ضد موشکی (ASAT) روسیه و چین، قصد دارد از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینMachine Learning استفاده کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از Foxnews، آمریکا از اقدامات ضد موشکی روسیه و چین هراس دارد. اگر روسیه یا چین سلاح‌های جدید ضد موشکی (ASAT) را به فضا پرتاب کنند و ماهواره‌های نظامی ایالات‌متحده منفجر شود؛ تجهیزات بسیار آسیب‌دیده و مشکلاتی زیادی به بار می‌آید. جنگ فضایی به وقوع می‌پیوندد و این اتفاق دور از تصور نیست.

با درک جدی بودن این آسیب‌پذیری، پنتاگون به‌سرعت در حال ادغام یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در سیستم‌ها و فناوری‌های مبتنی بر فضا است.

یک مقام عالی‌رتبه در این زمینه گفت: با این تکنولوژی درصورتی‌که یک پرتاب موشک گزارش شود؛ یک سیگنال هشداردهنده از راه دور به‌منظور فرمان و کنترل ارسال خواهد شد که به نیروی هوایی می‌رود. سپس توسط رایانه‌ها ارزیابی شده و هشدار از طریق سیستم دفاع موشکی بالستیک ارسال می‌شود و در نهایت یک فرمول ریاضی سرعت، مسیر و محل برخورد آن با زمین را تعیین می‌کند.

چگونه هوش مصنوعی برای مقابله با اقدامات ضد موشکی به کار گرفته می‌شود؟

به همین منظور یک سیستم هوش مصنوعی سازمانی، به نام Modzy معرفی شده که کاربردهای تجاری و نظامی قابل‌توجهی دارد. در این صورت اگر یک دشمن ASAT را راه‌اندازی کند؛ پرتاب موشک تشخیص داد شده و در زمان 10 تا 15 دقیقه حلقه کامل OODA (مشاهده، جهت‌گیری، تصمیم‌گیری، اقدام) تکمیل می‌شود. ”

هرچه اطلاعات ساده‌تر و در دسترس تر باشد؛ الگوریتم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی سریع‌تر می‌توانند داده‌های جدید را در برابر پایگاه داده‌های تجزیه‌وتحلیل کرده و برای حل مشکلات، تصمیم‌گیری، مقایسه و هم‌افزایی اطلاعات را به کار گیرد. در این صورت با استفاده از هوش مصنوعی یادگیری ماشین داده‌های قبلی نیز بررسی خواهند شد. Bogdan توضیح داد: این حلقه سریع و کوتاه است.

فرماندهی پنتاگون و ایالات‌متحده توجه زیادی به استراتژی جنگ فضایی دارند و با توجه به نگرانی‌هایی که فعالیت‌های فضایی چین و روسیه ایجاد کرده است؛ توجه و سرمایه‌گذاری پنتاگون نیز بیشتر شده است.

به طور مثال چینی‌ها چندین سال پیش موشکی را به ماهواره‌ای در فضا شلیک کردند؛ اقدامی که باعث محکومیت جهانی شد. علاوه بر این آزمایش‌های هوایی زیادی در زمینه تست ASAT انجام شده که خسارت‌های زیاد را به بار آورده است.

ماهواره‌های مدار پایینی زمین ( very Low Earth Orbit ) و ماهواره‌های هوشمند

در این راستا ایالات‌متحده ماهواره‌های ارتباطی پیشرفته با فرکانس زیاد یا AEHF را جایگزین سیستم‌های قدیمی می‌کند. آن‌ها با حداکثر سرعت 44 گیگاهرتز و حداقل 20 گیگاهرتز کار می‌کنند. برای تکمیل این سیستم‌ها پنتاگون روی ماهواره‌های کوچک‌تر و ماهواره‌های مدار پایینی زمین یا ولئو ( very Low Earth Orbit (vLEO)) کار می‌کند؛ که به آسانی در کنار هم شبکه شده و سیگنال‌های کلیدی را به اشتراک می‌گذارند.

علاوه بر این گزینه‌های اضافه دیگری در مراحل اولیه توسعه به سر می‌برند که یکی از آن‌ها ماهواره‌های هوشمند است. این سیستم‌ها می‌توانند سیستم‌های ماهواره‌ای مجهز به هوش مصنوعی را با سخت‌افزار و نرم‌افزارهای موجود در بورد به‌کارگیرند؛ به‌گونه‌ای که می‌توانند در زمان واقعی تجزیه‌وتحلیل کرده و حل راه سریع ارائه دهند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها