پیکاسو، اسم رمز S11 پرچمدار جدید سامسونگ خواهد بود

پیکاسو، اسم رمز S11 پرچمدار جدید سامسونگ خواهد بود

سری گلکسی S10 که سه ماه بیشتر از رونمایی آنها نمی گذرد، فروش خوبی  را در بازار کسب کرده اند و اکنون این شرکت به دنبال ساخت گوشی بعدی از این سری به نام S11 است.

اسم رمز پرچمداران قبلی سامسونگ

بر طبق گفته های سایت Ice Universe، اولین نمونه گلکسی سامسونگ در سال 2020 با اسم رمز داخلی پیکاسو شناخته می شود که نقاش، مجسمه ساز و شاعر معروف بوده است. گوشی های Galaxy S8, S9, S10 نیز هر کدام به ترتیب با اسم رمز هایی به نام رویا، ستاره و ماورا شناخته می شدند. گوشی نوت 9 نیز به نام اسم رمز داوینچی شناخته می شد که نقاش و مخترع معروف دوران رنسانس است.

با این تفاسیر بعید به نظر نمی رسید که گلکسی S11 نیز دارای اسم رمز باشد و جالب اینجاست که سامسونگ در انتخاب این اسم رمزهای به اسامی نقاشان قدیم مانند پیکاسو علاقه پیدا کرده است و شاید اسم رمز گوشی پرچمدار بعدی خود را نیز ونگوگ بگذارد!

چه اطلاعات بیشتری از S11 داریم؟

متاسفانه تا کنون هیچ اطلاعاتی در مورد S11 به بیرون درز پیدا نکرده است. با این وجود شایعاتی حول این گوشی وجود دارد که به ما حدس هایی در مورد آن می تواند. برای مثال گفته می شود که سامسونگ جک 3.5 میلی متری از این سری حذف خواهد کرد. سامسونگ این کار را پس از حذف این جک در گوشی های آیفون اپل گرفته است.

دلیل این امر این است که هدفون های بی سیم به طور فزاینده ای در حال محبوب شدن هستند و با توجه به تحقیق سایت Strategy Analytics، بازار فروش گوشی های بی سیم جهانی تا سال 2019 با حدود 74 میلیون دستگاه روبرو خواهد شد و تا سال 2022 نیز این میزان به 100 میلیون دستگاه دیگر افزایش خواهد یافت. اسم رمز S11

دیگر مشخصات مورد انتظار

همچنین سامسونگ در این گوشی ساخت تراشه 3 نانومتری چند سال بعد از توسعه اولین سری تراشه‌های 5 نانومتری را آغاز کرده است. با این حال سامسونگ با جهش از روی پردازنده ‌های 5 نانومتری، ساخت تراشه‌ای 3 نانومتری را در دستور کار قرار داده است. کاهش 50 درصدی مصرف انرژی و افزایش 30 درصدی قدرت پردازشی با وجود کاهش 45 درصدی ابعاد کلی چیپست، از مهم ترین مزیت های این تراشه به شمار می رود که احتمالا سامسونگ در پرچمداران جدید از آن استفاده خواهد کرد.

ویژگی های تغییر یافته دوربین

سامسونگ در مورد طراحی صفحه نمایش ، ناچ ها، مکانیزم پاپ آپ یا کشویی این دستگاه فعلا هیچ نکته ای را بیان نکرده است. اما به نظر می رسد همچنان روی دوربین های تحت نمایشگر کار کند. به نظر می رسد گلکسی اس 11 که به عنوان اولین گوشی پرچمدار در سال 2020 عرضه خواهد  شد، یک گوشی متمرکز روی قابلیت ‌های دوربین باشد. گفته می شود که سامسونگ برای باقی ماندن در دور رقابت با دیگر برندها بر سر دوربین گوشی های پرچمدار، اکنون باید از یک ماژول دوربین کاملا متفاوت در گلکسی اس 11 در مقایسه با گلکسی اس 10 استفاده کند، وگرنه با توجه به سرعت رشد هواوی در دنیای عکاسی موبایل ، بازی را به این رقیب خواهد باخت.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها