ساخت اسپیکر قابل حمل از زباله های غیر قابل بازیافت ممکن شد

ساخت اسپیکر قابل حمل از زباله های غیر قابل بازیافت ممکن شد

پلاستیک یکی از مواد به شدت مضر برای طبیعت است و زباله های پلاستیکی تبدیل به معضلی برای دنیا شده است که در حال تسخیر اقیانوس ها، زمین و هوا است. برخی از انواع پلاستیک به راحتی بازیافت می شوند، اما برخی دیگر مانند بسته بندی های حباب دار و پالت های کششی غیرقابل بازیافت هستند.

طراحی اسپیکر قابل حمل بی سیم از زباله ها

استودیو طراحی Gomi مستقر در برایتون انگلیس فکری به حال این زباله ها کرده و از آن یک اسپیکر قابل حمل بی سیم ساخته است و این پلاستیک ها را دوباره به چرخه استفاده و بازیافت برگردانده است. ابعاد این اسپیکرهای قابل حمل تنها ۱۳۸ در ۲۷۰ در ۸۰ میلی ‌متر بوده و نسخه بلوتوث آن ۴ است. با هر بار شارژ اسپیکر نیز می‌ توان به مدت ۱۸ ساعت به موسیقی گوش داد.

نظر مدیر شرکت چیست؟

تام میدس مدیر شرکت گومی در این باره می گوید: «ما می‌ خواهیم زباله‌ هایی را که قرار است سوزانده و یا مدفون شوند، به یک اسپیکر قابل حمل بلوتوثی تبدیل کنیم. این پلاستیک های انعطاف پذیر به طور گسترده توسط شهرداری های بریتانیا به عنوان غیرقابل بازیافت شناسایی می شوند و بنابراین فکر می کنیم که این طرح نوآورانه می تواند ارزشمند باشد و موجب نشود که زباله ها محیط زیست ما را به خطر بیاندازند. ما می توانیم این مواد را به اشیا مطلوب تبدیل کنیم».

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها