لزوم به اشتراک گذاری داده‌‌های مالی مشتریان غول‌های فناوری با بانک‌ها

0
181

گوگل، علی بابا و دیگر غول‌های بزرگ فناوری از این پس مجبور به اشتراک گذاری داده های مشتریان سرویس‌های مالی با بانک‌ها و شرکت های تکنولوژی مالی برای جلوگیری از رقابت ناعادلانه شدند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از gadgetsnow، همچنان که برنامه فیسبوک برای ارزرمز«لیبرا» نیازمند بررسی موشکافانه و دقیق‌تری است، تعدادی از قانونگذاران از بانک‌ها و مراکز مالی دنیا اعلام کرده‌اند که شرکت‌های بزرگ فناوری باید در این امر برای رفع سوالات، پایداری مالی، رقابت و امنیت داده‌ها همکاری کنند.

هیئت ثبات مالی (FSB)  در گزارشی این موارد را برای “نظارت هوشیارانه” به غول‌های فناوری ابلاغ کرد. شرکت های بزرگ فناوری در کشورهایی مانند چین نیز خدمات مالی برای دسترسی جوامع تحت حمایت دارند.

همچنین FSB به شرکت‌های بزرگ رهبر بازار مانند مایکروسافت، آمازون، eBay، بایدو، اپل، فیسبوک و تنسنت که دارای پایگاه داده ای بزرگ هستند پیشنهاد مدیریت دارایی ها، پرداخت ها و دیون را داده است.

شرکتهای بزرگی چون فیسبوک، گوگل، Alipay و … مجوزهای مرتبط با پرداخت را از کشورهای اتحادیه اروپا شمال لوگزامبورگ، ایرلند و لیتوانی در خصوص سرویس‌های مالی خود دریافت کرده‌اند، اما هنوز در این خصوص حرکتی انجام نداده اند.

موسسه FSB می گوید:”بانک ها در اروپا و دیگر مراکز مالی، نیاز به اشتراک گذاری داده های مشتریان با شرکت های تکنولوژی شخص ثالث دارند که به آنها سرویس‌های پرداخت بهتری نسبت به رقبا ارائه کنند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها