اضافه شدن 1.5 تریلیون دلار ثروت به جیب پولداران چینی در دوره کرونا

0
2207

با افزایش 257 میلیاردر جدید به کلوب میلیاردهای چین، گفته می‌شود 1.5 تریلیون دلار ثروت در دوران کرونا افزوده شده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از دیلی میل، «جک ما» متمول‌ترین چینی به عنوان مالک «علی بابا» با افزایش 45 درصدی، ثروتش از مرز 58.8 میلیارد دلار گذشت.

در دوران شیوع کرونا خریدهای مردم چین  مانند سایر کشورها به صورت آنلاین افزایش پیدا کرده و در همین مدت اسامی بیش از 257 چینی به کلوب میلیاردرها افزوده شده است.

به گفته کارشناسان افزایش این همه میلیاردر و افزایش ثروت در کمتر از یک سال در تاریخ بی سابقه بوده است.

رکورد بی سابقه 1.5 تریلیون دلار در حالی به ثبت می‌رسد که جهان غرق در کرونا بوده و اقتصاد جهان {منهای چین} شاهد سقوط بوده است.

کارآفرینان حوزه بهداشت و درمان به دلیل کرونا به بالای جدول صعود کرده که «جیانگ رن شنگ» موسس واکسن سازی Zhifei ثروتی معادل 19.9 میلیارد دلار به دست آورده است.

مطابق آمار حیات اقتصادی چین با رشد 4.9 درصدی GDP در حالی اعلام می‌شود که کشورهای ثروتمند در سایه شوم کرونا دچار مشکل شده و اجازه داده‌اند تا شرکتهای چینی سهم بازارشان را به دست بیاورند.

این در حالی است که پکن متهم به سرپوش گذاشتن بر شیوع کرونا در مراحل اولیه شده که باعث شد تا شیوع آن در غرب گسترده شده و غرب نتواند با بیماری مبارزه کند.

چین به درخواستهای بین المللی برای تحقیق در این باره با عصبانیت واکنش نشان داده و از سوی دیگر اعداد و ارقام منتشره از سوی چین نیز از سوی جامعه بین الملل مورد شک و تردید قرار گرفته است.

بدین ترتیب «جک ما» موسس علی بابا به مدد خریدهای آنلاین در صدر جدول متمولین چینی با 58.8 میلیارد دلار جای گرفته است.

نفر دوم «پونی ما» صاحب تنسنت {وی چیت و گیم‌های معروف} با 57.4 میلیارد دلار ثروت قرار دارد و «ژونگ شان شان» 66 ساله و سازنده آب معدنی Nongfu با 53.7 میلیارد دلار سوم جدول است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها