آموزش اضافه کردن بلوتوث به کامپیوتر های شخصی

0
1263

به طور کلی بسیاری از لپ تاپ ها و کامیپوتر های شخصی از بلوتوث بهره می برند و نیازی به خرید وسایل جداگانه ای نیست، با این وجود گاهی اوقات شما باید از دستگاهی استفاده کنید که از این قابلیت بهره  نمی برد، در نتیجه باید به دنبال راهی برای اضافه کردن بلوتوث به کامپیوتر خود باشید. در این بخش قصد داریم به آموزش اضافه کردن بلوتوث به  کامپیوتر های شخصی بپردازیم.

خوشبختانه اضافه کردن بلوتوث نیاز به زمان و هزینه ی زیادی ندارد و به سادگی می توان این موضوع را برطرف کرد. در مرحله اول باید مطمئن شوید که کامیپوتر شما بلوتوث ندارد از این رو باید به بخش Device manager رفته و قسمت Bluetooth Radios را چک کنید، اگر در این بخش وجود نداشت بهتر است به بخش های دیگر این قسمت سر بزنید و زمانی که مطمئن شدید سیستم شما بلوتوث ندارد، به اضافه کردن آن می پردازیم.

 آموزش اضافه کردن بلوتوث به کامپیوتر های شخصی و لپ تاپ

برای اضافه کردن بلوتوث به کامپیوتر های شخصی و لپ تاپ ها باید یک دانگل برای کامیپوتر خود خرید. دانگل بلوتوث به سادگی به بخش USB سیستم شما متصل می شود و می توانید از آن استفاده کنید، البته اگر سیستم شما فاقد پورت USB است به یک Hub نیاز دارید تا بتوانید دانگل را به آن وصل کنید. دانگل ها به طور کلی ارزان قیمت هستند و به سادگی می توان آن ها را خریداری کرد.

پس از اتصال دانگل به پورت یو اس بی نصب این دانگل آغاز می شود. برای نصب دانگل چندین بخش به صورت خودکار شروع به نصب می شود و در کنار نرم افزار دانگل ممکن است بخش های دیگر نیز به روز رسانی شوند. البته بهتر است پس از نصب دانگل نرم افزار آن را به صورت دستی به روز رسانی کنید تا در طول کارهای روزانه خود با مشکل رو به رو نشوید.

برای به روز رسانی دانگل نیز باید وارد بخش Device manager شده و در قسمت Universal Serial Bus controllers به دنبال دانگل باشید. در این بخش به سادگی می توانید دانگل خریداری شده را مشاهده کنید و پس از انتخاب آن گزینه Update Driver Software… را کلیک کنید تا سیستم دانگل شما را به روز رسانی کنید.

پس از اجرای این مراحل به سادگی می توان دستگاه هایی که از طریق بلوتوث به سیستم شما مرتبط می شوند را استفاده کرد، توجه داشته باشید که دانگل خریداری شده همواره باید روی سیستم شما وصل باشد در غیر این صورت دستگاه های جانبی که از طریق بلوتوث باید به کامپیوتر وصل شوند غیر قابل استفاده خواهند بود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها