افزایش 10 درصدی قیمت جهانی موبایل

0
8

به طور متوسط قیمت جهانی موبایل در فصل دوم 2020 بیش از 10 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از جی اس ام ارنا، بر اساس گزارش جدید موسسه Counterpoint Research متوسط قیمت در بازارهای عمده شامل آمریکای شمالی، اروپا، خاورمیانه و افریقا، آسیاپاسیفیک و چین افزایش پیدا کرده است.

بیشترین افزایش قیمت مربوط به چین است که متوسط قیمت موبایل به 310 دلار رسیده است.

ابن رقم برای بازار آمریکای شمالی 471 دلار {با 7 درصد افزایش}، 291 دلار برای بازار اروپا{1 درصد افزایش}، 164 دلار برای بازار خاورمیانه و افریقا {3 درصد رشد}، 243 دلار برای بازار آسیاپاسیفیک{11 درصد رشد} و 310 دلار برای بازار چین{13 درصد افزایش} بوده است.

این افزایش قیمت در حالی است که فروش جهانی گوشی رو به سقوط است  اما گوشی‌های پریمیوم همچنان از فروش خوبی برخوردار است.

تقاضا برای گوشی‌های آیفون در زمان قرنطینه کرونایی بالا بوده است.

گوشی‌های 5جی نیز با انعطاف پذیری در مدل‌های پریمیوم همراه بود و در فصل دوم 2020 بیش از 10 درصد از محموله‌های ارسالی در جهان مربوط به ابزارهای مجهز به اتصالات 5جی بوده که 20 درصد از کل درآمد ناشی از فروش موبایل را نیز به خود اختصاص داده است.

در این فصل 34 درصد از درآمد کل بازار جهانی موبایل مربوط به بازار چین بوده است که بالاترین رقم 3 ماهه را از 2016 بدین سو به خود اختصاص داد، در حالی که 72 درصد از کل درآمد مربوط به هواوی بوده است.

بیشترین فروش فصل با 34 درصد به اپل اختصاص یافت و هواوی در بازار جهانی 20 درصد، سامسونگ با 17 درصد سوم و دو برند ویوو و اوپو به ترتیب با 7 و 6 درصد در رده‌های بعدی جای گرفتند.

این اولین بار است که هواوی علی رغم فشار شدید از سوی آمریکا، هم از نظر تعداد ارسالی و هم درآمد از سامسونگ پیشی گرفته است.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها