افزایش 59 درصدی درآمد بازی های ایرانی

0
۲۰
افزایش 59 درصدی درآمد بازی های ایرانی

بازی های ایرانی توانسته اند در سال گذشته درآمد خود را از فروش در کافه بازار 59 درصد افزایش دهند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، بازی های ایرانی موبایلی در کافه بازار بنا بر تعداد دانلودشان به عنوان محبوب ترین و پر طرفدارترین ها ارزیابی می شوند.

طبق آخرین گزارش بازار، بازی‌ها بخش همیشه جذاب گزارش‌هایی است که کافه بازار ارائه می‌دهد. طبق داده‌های این گزارش بازی آمیرزا، پر نصب‌ترین بازی ایرانی، آهنگتو برترین بازی ایرانی به انتخاب کاربران اعلام‌شده است.

بر این اساس بیشترین رشد نصب فعال به ترتیب به بازی‌های مربوط به کلمات و دانستنی‌ها و خانوادگی برمی‌گردد و بازی‌های استراتژیک نیز با نزدیک 30 درصد کاهش رشد در انتهای این نمودار جا خوش کرده‌اند.

طی یک سال گذشته تمایل کاربران استان یزد، سمنان و کرمان به نصب بازی روی گوشی‌های تلفن همراه افزایش پیدا کرده و در مقابل کاربران خراسان شمالی، همدان و ایلام 9 درصد کاهش تمایل در نصب بازی‌های از خود نشان داده‌اند.

از نکات امیدوارکننده‌ای که در این گزارش به چشم می‌خورد، این است که در سال 97 بازی‌های ایرانی درآمد خود را 59 درصد افزایش داده‌اند.

این در حالی است که شرکت هایی چون «سورنا» با ساختن بازی «زولا» یا «نردبان اندیشه فردا» با تولید بازی «آمیرزا» اوقات خوبی برای ایرانیان رقم زده اند. در این میان طبق اعلام معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای (دایرک) بازی «آمیرزا» از ابتدای خرداد ماه 97 تا دی ماه همین سال، 11 میلیون و 935 هزار و 324 کاربر ثبت شده داشته است که رقم شگفت‌انگیزی به حساب می‌آید و در مقایسه با بازی‌های دیگر و حتی در نگاه بین‌المللی رقم قابل‌توجهی است. مخاطبان ماهانه این بازی نیز به طور متوسط ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر و روزانه 889 هزار نفر بوده‌اند.

اما بنیاد ملی بازی های یارانه ای کوشیده تا عرصه را برای مخترعین بازی های ایرانی بازتر کند.

در همین خصوص ‌تشکیل شورای هماهنگی بازی‌های رایانه‌ای، ساماندهی مجوزها و ایجاد آکادمی داوری از جمله اقداماتی است که این نهاد تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال گذشته انجام داده است.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از