موزیلا باگ افزونه های فایرفاکس را برطرف کرد

موزیلا باگ افزونه های فایرفاکس را برطرف کرد

روز گذشته در مورد اختلالاتی که افزونه های فایرفاکس را درگیر کرده بود نوشتیم. بسیاری از کاربران  با اجرا نشدن برخی افزونه های فایرفاکس مواجه شدند. این مشکل جهانی به صورت یک نقص فنی همگانی بود که موجب شد افزونه های فایرفاکس از کار بیافتد.

ظاهرا یک نقص فنی در این مرورگر باعث شده که به علت انقضای یک گواهینامه کل افزونه های مرورگر مذکور دچار اختلال شده و از دسترس کاربران خارج شوند. نام افزونه ای که دچار این مشکل شده Nightly build است. فایرفاکس خود با ارسال پیامی که در قالب یک نوار زرد رنگ در بالای افزونه نمایش داده می شود، این موضوع را به اطلاع کاربران می رساند.

بیانیه موزیلا

اکنون موزیلا در یک پست در وبلاگش شفاف سازی کرده است که انقضای یک گواهینامه دلیل این مشکل بوده است. این شرکت تائید کرده است که این مشکل برای بسیاری از کاربران ایجاد شده بود. آنها در این بیانیه گفته اند: “این مشکل به صورت خودکار در پس زمینه فایرفاکس کاربران به مدت چند ساعت ایجاد شده بود. و کاربران هیچ روشی برای اضافه کردن افزونه ها نداشتند. اجرا نشدن برخی افزونه های فایرفاکس مواجه شدند

 بنابراین آنها باید چند ساعت صبر می کردند تا مشکل برطرف شود. موزیلا در بیانیه خود اطلاع داد که آنها نیاز به پاک کردن و نصب مجدد افزونه ها ندارند و بهتر است چند ساعت صبر کنند تا مشکل رفع شود. موزیلا از این افزونه ها استفاده کرد و داده هایی را در آن خصوص گردآوری و راه حلی برای آن پیدا و در قالب پکیجی ارائه کرد. البته این شرکت هنوز این بسته الحاقی را برای اندروید و ESR عرضه نکرده اما قول داده که در آینده ای نزدیک این کار را انجام خواهد داد.

با انتخاب صحیح افزونه های فایرفاکس می توانید امکانات بسیار کاربردی و جالبی را به مرورگر وب خود اضافه کرده و علاوه بر افزایش امنیت اطلاعات خود، از امکانات جدید این افزونه ها بهره مند شوید.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها