افشای بازکردن خودروهای هیوندای با پیچ گوشتی در تیک تاک و پرداخت ۲۰۰ میلیون دلار خسارت

هیوندای در آمریکا ضمن پذیرفتن نقص امنیتی بزرگ فاش شده در خودروهایش در چالش تیک تاکی به قربانیان ۲۰۰ میلیون دلار خسارت می‌پردازد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از انگجت، نوجوانان آمریکایی از ترند تیک تاکی Kia Boys الهام گرفته و تنها با یک پیچ گوشتی و کابل یو اس بی، دست به سرقت خودروهای مدل کیا ساخت هیوندای زدند.

در واقع از اواسط ۲۰۲۲ چالش اینترنتی کیا در تیک تاک نشان داد چگونه می‌توان با کابل یو اس بی و یک پیچ گوشتی بسیاری از خودروهای ساخت هیوندای را بدون سیستم ایموبلایزر به سرقت برد.

میزان سرقت خودروهای هیوندای بعد از آن افزایش پیدا کرد و دست کم ۱۴ تصادف و ۸ مرگ مرتبط با کلیپ‌های ویروسی باعث ورود اداره ملی ایمنی ترافیک آمریکا به موضوع شد.

تصمیم هیوندای در آمریکا به پرداخت ۲۰۰ میلیون دلار خسارت که عمده آن به قربانیان سرقت داده خواهد شد، منجر به حل دعاوی جداگانه مربوط به کلیولند، سن دیه گو و سیاتل نمی‌شود، بلکه هیوندای قصد دارد تا دعوای دسته جمعی بر اساس چالش ویروسی را بخواباند.

خودرو ساز موافقت کرده است که ۲۰۰ میلیون دلار را به ۹ میلیون مالک خودروی هیوندای و کیا در آمریکا بدهد.

حدود ۱۴۵ میلیون دلار برای خسارت به مشتریانی که خودروشان دزدیده شده یا آسیب دیده و تحت پوشش بیمه قرار نگرفتند.

این شرکت فرانشیزهای بیمه، حق بیمه بالاتر و سایر هزینه های مرتبط را پوشش خواهند داد.

این تسویه حساب طیف گسترده‌ای از خودروهای هیوندای و کیا، مدل‌های عرضه شده ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۲را مانند النترا، سانتافه و توسان و نیز جنسیس کوپه ۲۰۱۱-۲۰۱۴ شامل می شود.

این شرکت‌ تا سقف ۶۱۲۵ دلار به ازای هر مالک برای از دست دادن کل یک خودرو و تا ۳۳۷۵ دلار برای خسارت به وسیله نقلیه و هرگونه دارایی شخصی پرداخت می‌کنند.

این برند قبلاً یک به‌روزرسانی نصب‌شده در نمایندگی منتشر کرده‌اند که با غیرفعال کردن فشار برای شروع و طولانی‌تر کردن زنگ هشدار، پیشگیری از سرقت را برای برخی مدل‌ها (مانند Elantra 2017-2020، Sonata 2015-2019 و Venue 2020-2021) بهبود می‌بخشد.

سایر خودروهایی که می‌توانند به‌روزرسانی‌ها را دریافت کنند، خودروهای خود را تا ژوئن دریافت خواهند کرد.

به عنوان بخشی از تسویه حساب، هیوندای و کیا نیز تا سقف 300 دلار برای کمک به رانندگان در خرید دستگاه های ضد سرقت پیشنهاد خواهند کرد.

آنها می‌گویند قبلاً “ده ها هزار” قفل رایگان فرمان را برای مشتریان آسیب دیده ارائه کرده‌اند و گزینه‌های بیمه AAA را برای مشتریانی که در حفظ پوشش مشکل داشتند ارائه کرده‌اند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها