ال‌جی و اسپرینت پرچم ۵G را بالا می‌برند؟

کالاسودا – رقابت بر سر اولین گوشی نسل پنجم اینترنت بالا گرفت و بسیاری از شرکت‌ها در پی این هستند که نام اولین را در این کارزار از آنِ خود کنند.

اسپرینت نیز پرچم خود را در زمین مسابقه ۵G برافراشته است. این چهارمین شرکت مخابراتی بی سیم دنیاست که سال آینده با تی موبایل ادغام خواهد شد. این شرکت روز سه‌شنبه اعلام کرد که ال‌جی به تولید یک گوشی هوشمند مجهز به نسل پنجم اینترنت ۵G اقدام کرده و معتقد است که این گوشی برای اولین بار در سال آینده عرضه خواهد شد.

جان تودوپه، مدیر پورتفلیو محصولات اسپرینت در این باره می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم که این توسعه و همکاری به‌اندازه کافی همه را شگفت‌زده کرده و می‌تواند سبب پیشرفت ما شود.» تاکنون نه ال‌جی و نه اسپرینت هیچ‌گونه مشخصات خاصی از جزئیات مدل یا قیمت ارائه‌شده این محصول ارائه نکردند.

این جدیدترین خبر در مورد اینترنت نسل پنجم است، اینترنتی که پس از فناوری بی‌سیم یکی از موضوعات مهم بازار تکنولوژی بوده است. انتظار می‌رود که اینترنت ۵G یک شبکه بسیار سریع و واکنش‌پذیری را ارائه دهد که موجی از فناوری‌های جدید شامل اتومبیل‌های خودران، استریم واقعیت مجازی و telemedicine و… را شامل شود.

شرکت‌های مخابراتی و ارائه‌دهنده اینترنت نیز مشتاق به‌اضافه شدن به این بحث در کنار تولیدکنندگان گوشی هستند و علاقه خود را به همکاری با آن‌ها نشان داده‌اند. هر یک از آن‌ها در طرح‌های ۵G خود، از انواع مختلفی از امواج رادیویی و تجهیزات استفاده می‌کنند تا حامل ارسال این نوع اینترنت به گوشی‌ خاصی باشند.

جان ساو، مدیر ارشد فناوری اسپرینت دراین‌باره می‌گوید: «اعلانیه رسمی امروزمان، ما را یک گام نزدیک‌تر به این هدف یعنی راه‌اندازی و طراحی یک گوشی هوشمند ۵G کرده که در این راه همکاری ال‌جی با ما بسیار موثر است».

تودوپه نیز در ادامه سخنرانی خود اطلاعات اضافی در این خصوص داد و دستگاه ال‌جی را یک برند هوشمند برتر معرفی کرد. درحالی‌که این شرکت دارای امواج رادیویی مختلفی برای شبکه نسل چهارم اینترنت یا ۴G است، اکنون تمرکز خود را روی این شبکه جدید گذاشته و در حال تلاش برای اطمینان از پوشش ۵G در بازار است.

ویلیام چو، مدیرعامل شرکت ال‌جی نیز در این مبحث ادامه داد: «ال‌جی نزدیک به ۲۰ سال است که با شرکت اسپرینت همکاری می‌کند و ما منتظر گسترش دوباره این همکاری با اسپرینت هستیم.»

البته اسپرینت اولین شبکه مخابراتی‌ای نیز که در حال کار بر روی اینترنت نسل پنجم است. ورایزون نیز خبر از ارائه و همکاری با گوشی Moto Z3 در این راستا و AT&T نیز قصد دارد تا سال جاری در گام‌هایی را در این راستا بردارد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید