ال جی تولید خود را در سرزمین مادری متوقف می کند

ال جی تولید خود را در سرزمین مادری متوقف می کند

ال جی مدتی است که احساس می کند هزینه کردن برای بازار گوشی های هوشمند بی فایده است. این شرکت حتی اقداماتی را برای بهبود وضعیت خود انجام داده است، اما به آن نتایجی که فکر می کرده، نرسیده است و یکی از این دلایل وجود رقبای خانگی قدرتمندی مانند سامسونگ است.

ال جی از این کسب و کار دست نکشیده و باز هم در حال تلاش برای اصلاح و بهینه سازی است. اما با این حال این شرکت تصمیم گرفته که تولید گوشی های هوشمندش را در کشور خود یعنی کره جنوبی کاهش دهد.

تولید گوشی در کشور ویتنام

طبق گزارش هایی که از رسانه ها منتشر شده است، ال جی قصد دارد که عملیات تولید گوشی های هوشمند خود را در کره جنوبی سال جاری متوقف کند. از این رو با توجه به ضرر مداوم کسب و کار بخش موبایل، این شرکت تصمیم گرفته به منظور کاهش هزینه  ها، تولید گوشی در کره جنوبی را به حالت تعلیق درآورد و ظرفیت تولید آن را به کارخانه های ویتنام خود منتقل کند. در واقع  این به این معنی است که ظرفیتی که در خود کشور جایگزین شده است می تواند به جایی که هزینه های تولید پایین تر است منتقل شود. این گزارش خاطر نشان می کند که ال جی سهم تولید خود را به تاسیسات موجود خود در کشور ویتنام، کشوری که سامسونگ نیز بسیاری از دستگاه های خود را نیز در آنجا تولید می کند، تغییر خواهد داد.وضعیت قرمز کسب و کار گوشی های ال جی

وضعیت قرمز کسب و کار گوشی های ال جی

کسب و کار گوشی های هوشمند ال جی به مدت چند سال است که در وضعیت قرمز بوده است، بنابراین مشخص است که این شرکت نیاز به تصمیم گیری های دشوار برای بهینه سازی این کسب و کار دارد.

البته شاید این کار کمکی به بازار گوشی های هوشمند که بسیار رقابتی است نکند و حتی رقیب محلی ال جی یعنی سامسونگ نیز از وجود رقبایی مانند هواوی نگران است. این شرکت کره ای در حال حاضر نمی تواند با افزایش قیمت محصولات خود، آن هم زمانی که بازار برای خرید آنها مردد است، به افزایش درآمد ها فکر کند. ال جی هنوز رسما در مورد گزارش قطع تولید گوشی های هوشمند در کره جنوبی اظهار نظر نکرده است.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها