امتیاز بسیار پایین برای دوربین شیائومی ۱۳ اولترا در شاخص DxOMARK

کارشناسان شاخص معروف DxOMARK رتبه چهاردهم را به دوربین شیائومی ۱۳ اولترا دادند که بسیار مایوس کننده است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از جی اس ام ارنا، این در حالی است که در مرور اولیه شیائومی ۱۳ اولترا را چند منظوره‌ترین دوربین نامیده بودند اما متخصصان در سایت DxOMARK اصلا تحت تاثیر بررسی‌های اولیه قرار نگرفته و رتبه چهاردهم را به آن دادند.

جالب اینجاست که این گوشی پشت سر گوشی‌هایی مانند هوآوی  P60 Pro{مقام اول}، گوگل پیکسل ۷ پرو {در رتبه ششم}، آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس {هشتم}، آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس {یازدهم} قرار گرفت.

امتیاز کسب کرده توسط شیائومی ۱۳ اولترا ۱۴۰ است که تفکیک آن شامل ۱۳۸ امتیاز برای عکس، ۶۵ برای بوکه، ۷۲ برای پری ویو، ۱۴۷ برای زوم و ۱۳۷ برای ویدئو است.

قرار گرفتن دوربین شیائومی ۱۳ اولترا در مقام چهاردهم شوک برانگیز است اما اگر با دقت گزارش DxOMARK خوانده شود، به جای انتقاد تحسین هم خواهید کرد.

این گزارش به کیفیت تصویر ثابت در سراسر محدوده زوم، تراز سفیدی خنثی و ارائه جزئیات بسیار طبیعی به عنوان مزایای دوربین شیائومی ۱۳ اولترا اشاره می‌کند اما به ناپایداری نوردهی و برخی هاله‌ها و رنگ‌های بیش از حد اشباع در تصاویرفضای باز به عنوان معایب دوربین اشاره می‌کند.

تاخیر بین فشار دادن شاتر و عکسبرداری، رنگ‌های بیش از حد اشباع در شرایط بیرونی، فشرده سازی تون روی چهره در تصاویر با دامنه دینامیکی بالا، افکت هاله روی عکسهای بیرونی، مشکل تراز سفیدی و انتقال نوردهی در ویدئو و خطای تقسیم بندی در بوکه، معایب بزرگ روی ماژول دوربین شیائومی ۱۳ اولترا است.

گفتنی است ماژول دوربین در شیائومی ۱۳ اولترا به شرح زیر است:

 

Primary: 5 0MP 1″ sensor, 1.6μm pixels, f/1.9 and f/4.0-aperture lens, AF, OIS

Ultra-wide: 50MP 1/2.51″ sensor, f/1.8-aperture lens

Tele 1: 50 MP 1/2.51″ sensor, 75 mm equivalent f/1.8-aperture lens

Tele 2: 50 MP 1/2.51″ sensor, 120 mm equivalent f/3.0-aperture lens

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها