امنیت فیسبوک مسنجر به زودی کاربران را شگفت زده می کند

0
215

فیسبوک مسنجر به زودی به صورت کامل رمزنگاری می شود و نسخه دسکتاپ آن نیز در اختیار کاربران قرار می گیرد. این موضوع در یک پست وبلاگی که مدتی بعد حذف شد، این موضوع را تایید می کند که در کنفرانس توسعه دهندگان F8 در سن خوزه نسخه دسکتاپ فیسبوک در اختیار کاربران قرار می گیرد. به نظر می رسد پس از مدت ها برخی از نیاز های کاربران مسنجر در نسخه جدید فیسبوک مسنجر برطرف می شود.

فیسبوک در این پست ادعا کرده است که یک سال گذشته و نرم افزار محبوب فیسبوک مسنجر امیدوار به پیشرفت در بخش های مختلف به خصوص امنیت این نرم افزار است.

یکی از بزرگترین مشکلات نرم افزار فیس بوک مسنجر مربوط به عدم وجود رمزنگاری کامل است، این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که متوجه می شویم نرم افزار های مشابه مانند وایبر و تلگرام از این قابلیت بهره می برند. حال به نظر می رسد دسترسی به این قابلیت بسیار نزدیک است و در آینده ای نه چندان دور فیسبوک مسنجر به صورت کامل رمزنگاری می شود. در حال حاضر فیسبوک در حال کار روی یکپارچه سازی و ایمن سازی نرم افزار های خود از جمله فیسبوک و ایسنتاگرام است. از این رو پیش بینی امنیت بسیار خاص نرم افزار های فیسبوک عجیب نخواهد بود.

نسخه کوچکتر مسنجر در راه است

فیسبوک در کنار موارد یاد شده قصد دارد نسخه کوچکتری را به عنوان مسنجر در اختیار کاربران قرار دهد. این نرم افزار شبیه به اپلیکیشن مسنجر لایت خواهد بود، اما بر اساس ادعای فیسبوک در اختیار گوشی های هوشمندی قرار می گیرد که سخت افزار بسیار ساده ای دارند و به نوعی گوشی هوشمند ارزان قیمت محسوب می شوند. نرم افزار جدید حجم کمتری در مقایسه با سایر اپلیکیشن ها خواهد داشت وبه نظر می رسد با حجمی در حدود 30 مگابایت در اختیار کاربران می گیرد و قابلیت های بسیار بیشتری خواهد داشت. نام پروژه این نرم افزار LightSpeed است و به نظر نسخه بازسازی شده مسنجر خواهد بود.

در کنار بحث امنیت فیسبوک مسنجر یک نرم افزار دسکتاپ نیز در اختیار کاربران ویندوز و مک قرار می گیرد که شامل ویژگی های بسیار مهمی در بخش تماس های ویدئویی و چت گروهی است. زمان عرضه این نسخه و رمزگذاری کامل مسنجر هنوز مشخص نیست اما در کنفرانس توسعه دهندگان در سن خوزه اطلاعات بیشتری در اختیار قرار می گیرد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها