اخبار

انتخابات آلمان در سلطه هکرها

انتخابات آلمان در سلطه هکرها|کالاسودا

کالاسودا - انتخابات آلمان در سلطه هکرها|کالاسودا

کالاسودا_انتخابات جدید آلمان در راه است و بر اساس خبرهای تایید نشده این انتخابات در شرایط امنیت کامل مجازی قرار ندارد .

انتخابات جزو مهم ترین اتفاقات دیپلماتیکی است که در هر کشور رخ می دهد با این وجود، تامین امنیت انتخابات از اهمیت بسزایی برخوردار است و نمی توان در این خصوص اهمال کاری انجام دارد .

بر اساس برخی خبرهای غیر رسمی به نظر می رسد انتخابات پیش روی آلمانی ها به لحاظ امنیتی در شرایطی نابسامان قرار دارد و شکاف های امنیتی فرش قرمز را برای حضور هکرها در این رویداد پهن کرده اند .

یک کارشناس امنیتی به نام مارتین تیرسیش در این خصوص  می گوید موفق به شناسایی آسیب پذیری های خطرناکی در کدنویسی نرم افزار مورد استفاده در انتخابات این کشور موسوم به PC-Wahl یا  PC electionشده است.

این در حالی است که تنها دو هفته دیگر مردم آلمان برای رای دادن پای صندوق های انتخابات حضور خواهند داشت . اما چرا سیستم امنیتی نرم افزار آلمانی ها تا این حد در بوته نقد قرار گرفته است ؟

برخی کارشناسان دنیای فناوری معتقدند؛ مورد امنیت نرم افزار رایانه‌ای مورد استفاده در این انتخابات چندان بالا و قابل اتکا نیست .

اگر چه در این انتخابات به طور مستقیم از رایانه برای رای دادن استفاده نمی شود، اما رایانه ها برای بررسی آرای کل و البته برای بررسی نتایج هر حوزه  اخذ رای به کار می رود . بنابراین اگر هر یک از این بخش ها مشکلی داشته باشد به بروز مشکلی کلی منتج خواهد شد .

بر اساس نظر کارشناسان حوزه فناوری ، برگزاری انتخابات با استفاده از این نرم افزار کار درستی نیست، زیرا هک کردن آن امکان پذیر است. یافته‌های  مارتین تیزرسیش توسط گروه دیگری از کارشناسان برجسته امنیتی در آلمان نیز  مورد تایید قرار گرفته است.

با وجود این یافته ها مقامات آلمانی اصرار دارند که دستکاری در نتایج انتخابات فدرال این کشور توسط هیچ فرد ثالثی ممکن نیست و تمهیداتی در نظر گرفته شده تا جلوی هرگونه سواستفاده و خرابکاری رایانه ای گرفته شود.شاید علت این حجم اعتماد به نرم افزار مذکور این باشد که پیش از این نیز  از این نرم افزار برای برگزاری برخی انتخابات استفاده شده، اما تاکنون مشکل حادی در این زمینه رخ نداده است.

با توجه به این که فشار رسانه ها و مردم بر دولت در خصوص این انتخابات بالاست ، برخی مقامات مسئول متضمن شده اند اقدامات لازم را برای به روزرسانی نرم افزار انتخاباتی مذکور به عمل آورند.

مطالب مرتبط

برو بالا