انتقاد از برنامه ردیابی کرونای گوگل و اپل

0
79

مقامات بهداشتی، برنامه ردیابی اپل و گوگل را به دلیل تنظیمات حفظ حریم خصوصی که داده‌های مکانی را به دولت نشان نمی‌دهند؛ بی فایده دانستند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از dailymail، غول‌های آی تی گوگل و اپل ماه گذشته از پروژه ساخت برنامه ردیابی کروناویروس را رونمایی کردند؛ این برنامه در صورت تماس با شخصی که کرونا ویروس داشته به افراد اطلاع می‌دهد؛ اما از آنجایی که مکان شخص و داده‌ها با دولت به اشتراک گذاشته نمی‌شود؛ مقامات بهداشت دولتی آن را بی فایده می‌دانند و در حال ساخت برنامه‌های ردیابی خود هستند.

مقامات Utah، داکوتای شمالی و جاهای دیگر در حال توسعه برنامه‌های ردیابی خود هستند و پروژه‌ی ردیابی گوگل و اپل را بی فایده می‌دانند. مقامات می‌گویند بزرگترین مشكل این برنامه این است كه قوانین سختگیرانه حفظ حریم خصوصی اپل و گوگل مانع از اشتراک گذاری داده‌ها با دولت می‌شود.

این دو شرکت قوانین سختگیرانه حریم خصوصی را در این برنامه تعیین کردند. برنامه‌هایی که از سیستم Apple-Google استفاده می‌کنند، نمی‌توانند داده‌های شخصی را جمع آوری کنند. اطلاعات مخاطب فقط در تلفن ذخیره می‌شود و هنگامی که کاربر به عنوان آلوده به کرونا تأیید شد، یک اخطار ناشناس با محتوای ” احتمال در معرض خطر قرار گرفتن” به سایر تلفن‌ها ارسال می‌شود.

هم داکوتای شمالی و هم داکوتای جنوبی از یک برنامه خانگی به نام Care19 استفاده می‌کنند، که مکان کاربران را با استفاده از داده‌های GPS ردیابی می‌کند؛ و این از نظر گوگل و اپل نقض قوانین حریم خصوصی کاربران است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها