چطور وقتی روی مود نیستیم کار خود را به پایان برسانیم؟

0
۱
چطور وقتی روی مود نیستیم کار خود را به پایان برسانیم؟

ایجاد انگیزه در خود سخت است. در حقیقت ، می توان آن را اینگونه مقایسه کرد: در هنگام تلاش برای حفظ تحرک خود در یک کار، یک پروژه یا حتی یک حرفه ممکن است گاهی اوقات احساس کنید که روی مود نیستید و انگیزه ای برای تمام کردن کار ندارید. به نظر می رسد ما از تلاش مداوم که هیچ انگیزه و مشوقی برای ما ندارد گریزان هستند، خصوصا کارهایی که می دانیم با وجود تلاش از ما قدردانی نمی شود و توجهی به انها نمی شود.

اما خود انگیزشی مؤثر یکی از اصلی ترین مواردی است که متخصصان برجسته را از همه متمایز می کند. اما اگر چنین احساسی نداشته باشید چگونه می توانید خود را به جلو هل دهید؟

انگیزه شخصی

تا حدی انگیزه شخصی مهم است. آنچه شما را به سمت رفتن می گذارد ممکن است برای دیگری موثر واقع نشود. و به نظر می رسد برخی از افراد نسبت به سایرین تحریک پذیری بیشتری دارند. با این حال ، بعد از 20 سال تحقیق در مورد انگیزه انسانی ، چندین استراتژی شناسایی شد که برای اکثر افراد کار می کند – خواه سعی در کاهش وزن، صرفه جویی برای دوران بازنشستگی یا اجرای یک ابتکار طولانی و دشوار در محل کار داشته باشند.  اگر تا به حال به دلیل تعلل یا عدم تعهد ، نتوانسته اید به یک هدف دستیابی برسید – و چه کسی از ما تا کنون چنین نکرده است؟ – ما شما را تشویق می کنیم که ادامه مطلب بخوانید. این مجموعه از تاکتیک ها می تواند به پیشبرد شما کمک کند.

انگیزه شخصی

طراحی اهداف، نه کارها

تحقیقات گسترده اهمیت تعیین هدف را اثبات کرده است. به عنوان مثال، مطالعات نشان داده است که وقتی افراد فروشنده برای خود هدف داشته باشند، معاملات بیشتری را انجام می دهند و وقتی افراد تعهدات ورزشی روزانه را برای خود تعیین کنند، احتمالاً سطح آمادگی بدن خود را بیشتر افزایش می دهند. جاه طلبی های انتزاعی – مانند “doing your best” – معمولاً بسیار کارآمدتر از واقعی هستند ، مانند آوردن 10 مشتری جدید در ماه یا پیاده روی 10 هزار قدم در روز. بنابراین ، به عنوان یک قانون کلی اول ، هر هدفی که برای خود تعیین کرده اید یا موافق انجام دادن آن هستید باید مشخص باشد.

اهداف همچنین باید در هر زمان ممکن، انگیزه ذاتی را در خود ایجاد کنند نه انگیزه بیرونی. یک فعالیت وقتی ذاتاً انگیزه پیدا می کند که به عنوان هدف خود باشد. تحقیقات نشان می دهد که انگیزه های ذاتی بهتر از عوامل بیرونی نشان دهنده موفقیت است. ترفند این است که روی بخشی از عناصر کاری تمرکز کنید که برایتان لذت بخش است.

به تصمیماتی که قرار است در شروع سال نو انجام دهید فکر کنید. ما دریافتیم که افراد در ابتدای ژانویه (سال نو) تصمیماتی را اتخاذ کرده اند  که برای لذت بخش تر بودند (مثلاً کلاس یوگا یا شنبه های بدون تلفن) – احتمالاً هنوز هم در ماه های دیگر هم  از آنها پیروی می کنند تا افرادی که بیشتر تصمیماتی گرفتند که هدف های مهم اما فاقد لذت برایشان بوده است.

طراحی اهداف، نه کارها

پاداش های خارجی

البته ، اگر پاداش خارجی نیز به اندازه کافی عالی باشد ، ما حتی ناخوشایندترین کارها را نیز همچنان انجام خواهیم داد. قرار گرفتن بیماری سرطانی تحت شیمی درمانی ، نمونه ای از این مورد است. در یک شرایط کاری ، بسیاری از افرادی که همچنان در شغل خود باقی می مانند و بی انگیزه کار انجام می دهند، معمولا احساس برده ها را دارند و نیاز است که به آنها انگیزه داده شود. انگیزه بیرونی به تنهایی بعید است که به ما کمک کند در این راه برتر شویم.

در یک دنیای ایده آل ، همه ما به دنبال نقش های محیطی و محیط هایی هستیم که از آنها لذت می بریم و بنابراین تعامل خود را با انها بالا نگه می داریم. متأسفانه ، مردم اغلب در انجام این کار ناکام هستند. به عنوان مثال ، تحقیقات نشان می دهد كه وقتی از آنها سؤال می شود كه آیا روابط مثبت با همكاران و مدیران در جایگاه فعلی آنها حیاتی است ، بیشتر افراد بله می گویند. اما آنها به یاد نمی آورند که روحیه اداری برای موفقیت در مشاغل گذشته مهم بوده است و همچنین پیش بینی نمی کنند که در آینده نیز ممکن است برای آنها مهم باشد. بنابراین صرف یادآوری در نظر گرفتن انگیزه ذاتی هنگام انتخاب شغل و به دست آوردن پروژه ها می تواند به سمت کمک به پایداری موفقیت برود.

در مواردی که غیرممکن است – همه ما شغل پیدا نمی کنیم و مشاغلی را که دوست داریم را انجام نمی دهیم – ترفند این است که روی عناصری از کار تمرکز کنیم که لذت بخش باشد. به طور گسترده به این فکر کنید که چگونه ممکن است انجام این وظیفه خاص لذت بخش و رضایت بخش باشد – به عنوان مثال این امکان را به شما می دهد که مهارت های خود را در مقابل مدیران شرکت خود به نمایش بگذارید، روابط داخلی مهمی برقرار کنید یا برای مشتری ارزش ایجاد کنید. سرانجام  سعی کنید با فعالیت هایی که به نظر میرسد برایتان لذت بخش است سختی کار را جبران کنید ، به عنوان مثال ، در هنگام پرداختن به امور  ایمیلی شرکت در صندوق پستی ، به موسیقی گوش دهید یا کارهای خسته کننده را با دوستان ، خانواده یا همکاران مورد علاقه خود انجام دهید.

پاداش های خارجی

پاداش های مؤثر را پیدا کنید

برخی از وظایف و حتی توانمندی های شغلی کاملاً سنگین است – در این صورت ایجاد انگیزه های بیرونی برای خودتان در کوتاه مدت و میان مدت مفید است ، به خصوص اگر آنها انگیزه های سازمان شما را نیز تکمیل کنند. شما ممکن است برای اتمام یک پروژه به خودتان قول یک تعطیلات را دهید یا هدیه را برای خود به مناسبت کاهش وزن تان خریداری کنید. اما مراقب باشید که از انگیزه های گمراه کننده خودداری کنید. یک اشتباه این است که وقتی در واقع به کیفیت عملکرد اهمیت می دهید ، برای خود نسبت به مقدار وظایف انجام شده پاداش دهید. یک حسابدار که پروژه های حسابرسی خود به سرعت تکمیل می کند ممکن است خودش را در معرض اشتباه قرار دهد ، در حالی که یک فروشنده متمرکز بر بیشتر کردن فروش به جای تکرار مشاغل باید احتمالاً انتظار برخی از مشتریان ناراضی را داشته باشد.

دام مشترک دیگر ، انتخاب مشوق هایی است که هدفی که به آن رسیده اید را تضعیف می کند. اگر جایزه یک رژیم غذایی برای کاهش وزن، خوردن پیتزا و کیک است ، به احتمال زیاد این انگیزه می تواند برخی از سخت کوشی های شما را خنثی کرده و عادت های بد را دوباره برقرار کند. اگر پاداش یک هفته کار پر تلاش تنها این باشد که هفته دیگر را مرخصی بگیرید، می تواند از احساس مثبتی که ساخته اید کم کنید. تحقیقات در مورد آنچه روانشناسان از ان به عنوان تعادل می نامند نشان می دهد که رسیدن به هدف گاهی افراد را مجبور به تسلیم شدن در برابر وسوسه می کند که این امر در نهایت موجب عقب افتادن انها از اهداف شان می شود.

علاوه بر این ، برخی مشوق های خارجی نسبت به سایرین مؤثرتر هستند. به عنوان مثال، در آزمایشات محققان دریافته اند که بیشتر افراد برای کسب جوایز نامشخص (مانند 50٪ شانس برای گرفتن 150 دلار یا 50 دلار) تلاش بیشتری از آنچه که برای یک پاداش خاص انجام می دهند، می کنند (سرمایه گذاری بیشتر تلاش ، وقت و پول). پاداش های نامعلوم در محل کار کار را برای رسیدن به هدف سخت تر می کند اما غیرممکن نیست. بنابراین آگاهی از پاداش های مادی و معنوی کار می تواند به شما انگیزه بیشتری در کار دهد.

پاداش های مؤثر را پیدا کنید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از