اخبار

ماجرای حذف صفحه اندروید وان از سایت گوگل چه بود؟

ماجرای حذف صفحه اندروید وان از سایت گوگل چه بود؟

کالاسودا - گوگل بخش از متن مرتبط با صفحه اندروید وان را از سایت خود حذف کرد، اما وانمود که تغییری رخ نداده است.

سایت گوگل در صفحه‌ اختصاصی به نام اندروید وان ظاهرا توضیحاتی درباره‌ ارائه‌ به ‌روز رسانی دو ساله‌ اندروید وان منتشر کرده بود؛ اما اکنون گوگل بخشی از متن مربوط ‌به صفحه‌ی اندروید وان را که در ارتباط با عرضه‌ به‌ روز رسانی دو ساله بوده، حذف کرده است. نکته جالب اینجاست که گوگل این مسئله را انکار کرده است و ادعا می کند که تغییری در این سیستم رخ نخواهد داد.

کاربران بسیاری به ادعای ارائه‌  دو سال به‌ روزرسانی اندروید وان از سوی گوگل دل بسته بسته بودند، اکنون با حذف به‌ روز رسانی اساسی برای دو سال، بی ‌شک برای بسیاری از کاربران سوال هایی درباره این موضووع پیش خواهد آمد. اما دلیل این کار چه بود؟

نقطه فروش اندروید وان ارائه به روز رسانی های سازگار با نرم افزارهای مختلف بود. با توجه به اینکه بسیاری از تولیدکنندگان گوشی های هوشمند زمان زیادی را روی به روز رسانی های مختلف صرف می کنند، اندروید وان به منزله پلتفرمی جذاب و امیدی تازه برای آنها بود. این پلتفرم به آنها اجازه می داد که این به روز رسانی ها را سریع تر اجرا کنند. کوالکام، مدیاتک و دیگر شرکت ها نیاز به انتشار بایونری ها برای تراشه های خود در ورژن های اندرویدی داشتند و از اندروید وان برای این کار استفاده می کردند.

طبیعتا گوشی هایی که دارای سیستم عامل اندروید وان بودند، گوشی های پرچمدار و پیشرفته ای نیستند، به همین علت زمان رسیدن به روز رسانی برایشان طولانی تر بود اما گوگل با ارائه به روز رسانی های جدید و فوری این مشکل را پوشش داده بود.گوگل بخش از متن مرتبط با صفحه اندروید وان را از سایت خود حذف کرد

بسته های آپدیتی که دیگر ارائه نمی شوند

بازه دو ساله آپدیت این سیستم عامل که از سوی گوگل مطرح شد مربوط به دستگاه های مانند خط تولید پیکسل بود، گوگل دو سال به روز رسانی اندروید و سه سال هم آپدیت بسته های امنیتی را وعده داد بود. اکنون که گوگل این مسئله را از سایت خود حذف کرده، انتظار می رود که به روز رسانی این اندروید مانند قبل سریع منتشر نشود. در حالی که دلیل اصلی معرفی اندروید وان ارائه به روز رسانی های سریع بود. با این مشکل انتظار می رود که سازندگان گوشی های هوشمند پس از این کمتر به سراغ این سیستم عامل بروند، سیستم عاملی که بیشتر روی گوشی های میان رده بود و مانند سابق بسته های آپدیت را ارائه نمی کند. گوگل باید خود را آماده پذیرش این مسئله کند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا