امکان ضبط فایل های Audio با کمک اندروید Q ممکن می شود

امکان ضبط فایل های Audio با کمک اندروید Q ممکن می شود

گوگل برخی ویژگی ها را ارائه می کند و برخی ویژگی های دیگر را نیز کنار می گذارد. از جمله ویژگی هایی که گوگل در نسخه جدید اندروید Q معرفی کرده است، معرفی API های جدیدی است که موجب بهبود عملکرد برنامه های موجود و یا باز کردن دسته جدیدی از برنامه می شود.

از سوی دیگر، گوگل همچنین دسترسی به توانایی API های موجود را پاک کرده یا محدود می کند. در همین راستا اندروید Q تغییراتی را در ذخیره سازی مشترک، دسترسی به کلیپ بوردها، اعلان ها و سایر API ها به انجام رسانده است. در کنفرانس گوگل I/O امسال، گوگل API های جدیدی را در اندروید کیو معرفی کرد که یکی از آنها امکان رکورد فایل های صوتی از دیگر اپلیکیشن ها بود.

ویژگی مفید برای دنیای گیم

دنیای بازی های موبایلی به سرعت رو به پیشرفت است و هیچ نشانه ای از کند شدن این روند به ویژه در بازارهای آمریکا، چین و هند وجود دندارد. مردم بیشتر وقت خود را صرف استفاده از گوشی های هوشمند برای بازی و رسانه های اجتماعی می کنند. بنابراین جای تعجب نیست که مردم می خواهند تجربیات بازی خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند.

 یکی از کاربردهای این ویژگی جدید اندروید Q خصوصا در بازی ها نمود پیدا می کند. فرض کنید می خواهید موسیقی پس زمینه گیم یا ویدئویی را ضبط کنید. برنامه هایی برای این کار وجود دارد، اما اکثر آنها از صفحه نمایش فیلم می گیرند و نمی توانند تنها صدا را ضبط کنند. با کمک این ویژگی اندروید کیو، کاربران بدون اینکه از دستگاه ضبط خارجی استفاده کنند می تواند فایل های صوتی برنامه های شخص ثالث را به دست آورند.یکی از کاربردهای این ویژگی جدید اندروید Q خصوصا در بازی ها نمود پیدا می کند

مشکلات پیشین

اندروید از ابتدا امکان اسکرین شات گرفتن را فراهم گرفته بود اما امکان اسکرین فایل های صوتی یا API ها را نداده بود که اکنون در اندروید کیو ممکن می شود. شرکت های سازنده گوشی های همراه مانند سامسونگ و هواوی برنامه های سیستمی برای ضبط خروجی صوتی داخلی را با کمک ضبط از طریق صفحه نمایش فراهم می کنند، اما تنها راه برای صاحبان دیگر برند های گوشی ضبط ویدئو و استخراج خروجی صوتی از آن و خرید لوازم جانبی شخص ثالث بود.

مسئله امنیت

 خوشبختانه گوگل در نهایت اندروید Q را با کمک این ویژگی منتشر کرده است. این به این معنی است که کیفیت صوتی با کمک این ویژگی بهبود یافته و سهولت استفاده در آن مشهود است. اما ممکن است نگرانی های امنیتی نیز در این قضیه وجود داشته باشد. به همین منظور گوگل ادعا کرده برنامه هایی که می خواهند از این API ها استفاده کنند باید از شرایط خاصی برخوردار باشند و مدام به روز شوند تا جلوی هرگونه سو استفاده گرفته شود.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار