انقلاب بعدی خودروهای الکتریکی در سال 2022

در ظاهر خودروهای الکتریکی همه جا هستند؛ اما انقلاب بزرگتری در راه است و با عرضه‌ی خودروهای برقی جدید با امکانات بالا در سال 2022، این خودروها کم کم وارد جریان اصلی خواهند شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از cnet، با این حال، اگر فروش جهانی خودروهای برقی در حال حاضر تنها بخش کوچکی از بازار را شامل می‌شوند و تنها 2 درصد از فروش را تشکیل می‌دهند.

بیش از 200000 خودروی برقی در نیمه اول سال جاری در ایالات متحده به ثبت رسیده است، تقریباً به اندازه‌ی خودروهای تولید شده تویوتا در یک ماه است.

در این میان برخی از شهرها و کشورها تقاضای بیشتری برای خودروهای برقی دارند. به طور مثال در نروژ فروش خودروهای برقی 75 درصد بازار را تشکیل می‌دهد.

آیا دلیل آن این است که رانندگان نروژی آینده نگر هستند یا نسبت به محیط زیست آگاه‌ترند؟ بله، اما دلیل واقعی این است که طبق بخشنامه‌های دولتی خرید یک خودروی بری ارزان‌تر است.

چرا باید خودروی برقی بخریم؟

همه چیز به محیط زیست و آلاینده‌ها بر می‌گردد. کالیفرنیا، بزرگ‌ترین بازار ایالات متحده، قصد دارد تا سال 2035 فروش خودروهای گازسوز را به طور کامل ممنوع کند.

پاریس نیز قصد دارد تا سال 2030 خرید خودروهای بنزینی را ممنوع اعلام کند.

خودروهای برقی سرو وصدای کمتری دارند؛ رانندگی نرم‌تری ارائه می‌دهند و با قطعات متحرک بسیار کمتر، قابل اعتمادترند.

البته برد و ظرفیت شارژ این خودروها را محدودتر کرده است.

برد خودروهای برقی آینده از 500 مایل فراتر می‌رود و بیش از 8 ساعت رانندگی مداوم در بزرگراه را در اختیار قرار می‌دهند.

در نهایت هزینه‌ی سوخت این خودروها ارزان‌تر است.

2022 انقلاب بزرگ خودروهای برقی

انقلاب بزرگی برای خودروهای EV در حال وقوع است. سیستم شارژ این خودروها گسترده‌تر شده اما هنوز هم در برخی مناطق روستایی وجود ندارد. این امر به ویژه در مناطق سردتر مشکل ساز است، زیرا بسیاری از خودروهای برقی بیش از 25 درصد از برد خود را در زمستان از دست می‌دهند.

در این میان عرضه فورد F-150 لایتنینگ در سال 2022 نقطه عطفی برای درک و پذیرش خودروهای الکتریکی در ایالات متحده خواهد بود. F-150 Lightning نه تنها مقرون به صرفه است؛ بلکه قابلیت های خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها