اهدای بذرهای آخرالزمانی قبیله آمریکایی

0
1303

برای اولین بار، یک قبیله بومی آمریکایی بذرهایی را به شرکت نروژی برای روز مبادا یا همان آخر الزمان اهدا کردند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از Mashable، انسان‌های آینده ممکن است در حال برف خوردن، دانه‌هایی را زیر زمین پیدا کنند که توسط موسسه ای برای آیندگان گذاشته شده است.

Cheroke Nation یکی از اولین قبایل بومی آمریکایی است که برای کمک به ارث گذاری دانه‌ها در کمپین آخر الزمان Svalbard global seed vault بذرهایی را اهدا کرده است. این مرکز در اعماق کوه در یک جزیره دور افتاده واقع میان نروژ و قطب شمال قرار دارد که در سال 2008 افتتاح شد و برای مقاومت در برابر بلایای طبیعی و انسانی (از بین رفتن گونه های گیاهی ناشی از بمباران هسته ای و …) تاسیس شده است تا آیندگان بتوانند دوباره این دانه‌ها را بکارند و حیات آغاز شود.

طبق گفته سازمان بین المللی حفاظت از گیاهان زراعی Crop Trust این مرکز در سطحی بالاتر از دریاست و از امواج و سیل‌های اقیانوسی و همچنین خطرات ناشی از زلزله در امان است.

با تغییرات آب و هوایی که یکی از عوامل تهدیدکننده مواد غذایی در جهان است، خبر خوب این است که این مرکز ظرفیت ذخیره 4.5 میلیون انواع محصول را دارد. در حال حاضر ، بیش از 980،000 نمونه از تقریباً همه کشورهای جهان وجود دارد که بزرگترین مجموعه جهان در تنوع محصولات زراعی را نشان می دهد.

دانه هایی که این قبایل به موسسه اهدا کردند، بیشتر دانه های بومی ذرت و لوبیای سیاه و قهوه ای و چند نوع ذرت مخصوص خودشان بود. در تاریخ 25 فوریه این بذرها وارد مجموعه های ذخیره شده سال 2020 خواهند شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از