اولین ایستگاه شارژ خودرو در ایران

اولین ایستگاه شارژ خودرو در ایران

ایران برای نخستین بار توانست شارژر خودروی برقی را نصب کند و این اولین ایستگاه در تهران و توسط شرکت مپنا راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، نخستین ایستگاه شارژ خودروی برقی در تهران توسط این شرکت احداث شد و بدین ترتیب کشورمان به جمع کشورهای دارای ایستگاه شارژ خودرو برقی پیوست.

این ایستگاه که در زمینی به مساحت بیش از ۷۰۰ مترمربع احداث شده است، دارای دو خط تامین توان برای خودروها و موتورسیکلت های برقی است.

در یک خط این ایستگاه امکان شارژ سریع و کند این سیستم برای خودروهای برقی نصب شده و در خط دوم امکان شارژ برای موتورسیکلت وجود دارد.

شارژرها بر اساس استانداردهای بین المللی توسط متخصصان داخلی بومی سازی شده است. شارژر سریع خودرو برقی این ایستگاه دارای یک خروجی شارژ ای.سی با توان ۴۳ کیلووات است که برای همه خودروهای برقی استاندار قابل استفاده است.

این ایستگاه مجهز به دو شارژر ۵.۵ کیلووات برای موتورسیکلت برقی است و با بهره‌گیری از این ایستگاه میزان آلودگی‌های هوا نیز کاهش قابل توجهی خواهد داشت.

این در حالی است که هنوز موانع موجود بر سر راه واردات خودروهای هیبریدی برداشته نشده و حالا قرار شده جمکو با همکاری جهاددانشگاهی دست به تولید خودروهای هیبریدی در ایران بزنند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار