اولین پارک فضایی کشور راه اندازی می شود

اولین پارک فضایی کشور در آینده ای نزدیک در جزیره قشم ایران راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، تفاهم نامه همکاری بین سازمان فضایی ایران و سازمان مناطق آزاد قشم در خصوص راه اندازی اولین پارک فضایی کشور به امضا رسید که براساس این تفاهم نامه از این پارک فضایی به منظور یک منطقه گردشگری بهره برداری خواهد شد.

این پارک در دره های ستارگان و آسمان جزیره قشم خواهد بود و سه فاز تعریف، جانمایی و برنامه ریزی برای به ثمر رسیدن این منطقه گردشگری تعریف شده است.

سازمان های فضایی و مناطق آزاد قشم در زمینه های طراحی کلان و راهبردی تدوین برنامه گردشگری فضایی، مطالعات پیش امکان سنجی و ارائه تجربیات کشور‌های دیگر به متقاضیان سرمایه گذاری در نخستین پارک فضایی ایران با یکدیگر همکاری خواهند داشت.

براساس همکاری که دو سازمان با یکدیگر خواهند داشت، برگزاری برنامه‌های کارشناسی و تعیین محتوای علمی با توجه به جذابیت حوزه فضا برای گردشگر و تور‌های تخصصی و همچنین حضور کارشناسان علمی و استقرار تلسکوپ در مکان‌هایی مانند دره ستارگان به ویژه در موقعیت‌های زمانی خاص از جمله پروژه هایی است که به اجرا در خواهد آمد.

علت انتخاب جزیره قشم به منظور ایجاد اولین پارک فضایی ایران در آن، ظرفیت‌های بسیار زیاد آن در حوزه‌های مختلف است. با استفاده از همین ظرفیت ها، به رشد و شکوفایی قشم کمک خواهد شد و از سویی دیگر هم پارک فضایی در آن می تواند راهی برای گسترش این مجموعه گردشگری فضایی در دیگر نقاط کشور باشد.

این اولین بار است که سازمان فضایی کشور در پروژه ای گردشگری همکاری دارد و به نظر می رسد این اولین تجربه راهی برای گسترش تعاملات این سازمان با سازمان های دیگر در زمینه گردشگری باشد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها