اخبار

اپراتور مخابراتی کنیا پیام رسان ویژه خود را رونمایی کرد

کالاسودا - کالاسودا_اپراتور مخابراتی کنیا پیام رسان ویژه خود را رونمایی کرد. پیام رسانی که قابلیت هایی ویژه برای این کشور و البته اپراتور مخابراتی کنیا خواهد داشت.

اما ماجرای همکاری اپراتور مخابراتی کنیا با پیام رسان چیست؟ این شرکت با هدف توسعه اپلیکیشن بیزینس، پلتفرم انتقال پول خود را به این نرم‌افزار متصل کرد تا کاربران بتوانند از خدمات آنلاین تجاری در کشور خود بهره‌مند شوند.

کنیا کشوری است در شرق آفریقا. پایتخت آن نایروبی است و مومباسا، کیسومو و ناکورو شهرهای مهم آن محسوب می‌گردند.

کشور کنیا به هشت استان تقسیم شده که هر کدام توسط یک استاندار اداره می‌شود. هر استان به ۷۱ منطقه، هر منطقه به ۲۶۲ بخش و هر بخش به ۱۰۸۸ ناحیه تقسیم شده‌اند. دولت بر کار استانداری‌ها نظارت می‌کند.

بر اساس گفته های «کمال باتاچاریا» مدیر اداره ابداعات در سافاری: بین مکالمات و مبادلات تجاری ارتباط خوبی برقرار شد و یک کاربر دیتای خود را به اشتراک گذاشته، درحالی‌که کاربر بعدی مبادله مالی می‌کند.

به نظر می رسد پیام ‌رسان «بونگا » (/ Bongaدر زبان سواحیلی یعنی چت) با پلتفرم انتقال پول موسوم به M-Pesa که ۲۸ میلیون عضو دارد، ادغام شد تا کاربران هم چت کنند و هم پول جابجا کنند.

به گفته وی کاربران به ۳ صورت کاربر-به-کاربر، کاربر-به-بیزینس و انتقال در گروه‌های اجتماعی(شبیه واتس‌اَپ) می‌توانند دست به نقل‌وانتقال مالی بزنند.

سیستم جدید بسیار شبیه وی چت چینی است و به‌صورت آزمایشی راه افتاده و قرار است تا پایان سال به‌طور کامل پیاده‌سازی شود.

سافاری کام بیش از ۳۰ میلیون کاربر در کنیا داشته و ۷۰ درصد مردم کنیا مشترک موبایل این کمپانی هستند و ۳۵ درصد از سهام این کمپانی نیز متعلق به وودافون است.

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

مطالب مرتبط

برو بالا