اپلیکیشنی که نزدیک بودن به ویروس کرونا را هشدار می‌دهد

چین اپلیکیشنی را عرضه می‌کند که ارتباط نزدیک با ویروس کرونا را شناسایی می‌کند.

به گزارش کالاسودا و نقل از CNET، چین اپلیکیشنی را عرضه کرده است که می‌تواند سرعت گسترش ویروس کرونا را کاهش دهد. این ویروس تا کنون بیش از 42 هزار نفر را آلوده کرده و جان  1340 تن را گرفته است.

این اپلیکیشن که Close contact detector نام دارد، قادر است به کاربران خود هشدار دهد که آیا تا الان نزدیک به افراد مبتلا به این ویروس بوده‌اند یا نه.

کاربران برای وضعیت خود می‌توانند از یکی از اپلیکیشن‌های Alipay، WeChat یا QQ استفاده کرده و یک QR code را اسکن کنند. پس از ثبت نام در اپ مخصوص، کاربران نام و کد ملی خود را وارد آن می‌کنند. هر کدام از این گوشی‌ها قادر به تشخیص وضعیت 3 نفر با مشخصات دیگر خواهد بود.

در گزارشات منتشر شده، مشخص نشده است که این اپلیکیشن چگونه در معرض ویروس قرار گرفتن را تشخیص می‌دهد، اما گفته می‌شود این اپلیکیشن قادر خواهد بود نزدیکی به افرادی که را که نشانه‌های بیماری را دارند، به کاربر خود هشدار دهد.

این شامل تمام هم اتاقی‌ها، اعضای خانواده یا حتی مسافران وسایل نقلیه‌ی عمومی هم می‌شود.

این اپلیکیشن توط کمیسیون سلامت، دفتر مرکزی کنسول و شرکت‌های عضو انجمن فناوری چین معرفی شده و توسط خیلی از دپارتمان های دولت هم حمایت می‌شود.

این بیماری در آغاز ال نوی میلادی همه گیر شده و هنوز هم درمانی برای آن پیدا نشده است. گفته می شود واکسن آن دست کم تا 18 ماه آینده آماده خواهد شد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها