اپلیکیشن آیفون سارق خودرو را دستگیر کرد!

اپلیکیشن آیفون سارق خودرو را دستگیر کرد!

یک کاربر که مورد سو قصد قرار گرفته بود، برای پیدا کردن رد ماشین سرقت شده خود از اپلیکیشن Find my iphone استفاده کرد.

ویژگی اپلیکیشن Find My iphone ابزاری است که کاربران کمک می کند تا آیفون خود را در مواردی که دزدیده یا جایی گم می شود، آن را پیدا کنند. این اپلیکیشن با دانستن فاصله گوشی از برج های مخابراتی، شرکت های مخابراتی می توانند محل گوشی را پیدا کنند.

 با آپدیت جدید، اپلیکیشن Find My Device حالا می‌تواند محل دقیق دستگاه شما در ساختمان‌ های بزرگ را هم نشان بدهد. این نتیجه سال ‌ها تلاش گوگل در تصویر برداری از فضاهایی مثل فروشگاه‌ ها، پاساژ های بزرگ و فرودگاه‌ ها بوده است. با این حساب وقتی تلفن هوشمندتان را در چنین فضا هایی گم کنید، به راحتی قادر به ردیابی و پیدا کردن آن خواهید بود. اما در موردی که اخیرا اتفاقا افتاد یک کاربر با کمک پلیس توانست رد خودروی سرقتی را با کمک این اپلیکیشن بزند و آن را پیدا کند.

ماجرای سرقت خودرو چه بود؟

ماجرای دزدیده شدن خودروی سرقتی از این قرار بود که فردی به نام چیس ریچاردسون که قربانی این ماجرا شده بود، در حال حرکت در خودرویش در یک تقاطع بود که مردی با با اسلحه به او نزدیک شد و شروع به زدن روی پنجره خودرو کرد و سر ریچاردسون فریاد زد که از خودرو بیرون برود و روی زمین بخوابد. آن مرد از ریچاردسون خواست که کیف پول شخصی و تلفن همراهش را تحویل دهد. اما پیش از آن فکری به ذهن مرد رسید و گوشی آیفون خود را به سمت کنسول مرکزی خودرو هل داد. به این ترتیب گوشی در خودرو جا ماند و ریچاردسون با کمک ان توانست رد سارق مسلح را بزند.اپلیکیشن آیفون به کمک پلیس و قربانی آمد

اپلیکیشن آیفون به کمک پلیس و قربانی آمد

بلافاصله پس از رفتن مرد اسلحه به دست، ریچاردسون خود را به اولین تلفن کنار خیابان رساند و با پلیس تماس برقرار کرد. زمانی که پلیس نزد او رسید، چیس ریچاردسون و پلیس ها با کمک اپلیکیشن Find my iphone توانستند رد ماشین را بزنند و سارق را پیدا کنند. با کمک این روش تنها یک ساعت طول کشید تا پلیس بتواند مظنون را دستگیر کند.

این اولین بار نیست که ویژگی Find my iphone به کمک پلیس برای حل جرایم آمده است. پیش از این نیز گزارش هایی مبنی بر این رسیده بود که این اپلیکیشن توانسته مجرمین دیگر را نیز پیدا کند و کالاهای سرقت رفته به ارزش ۳۵۰ هزار دلار را کشف کند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار