اپلیکیشن اسرائیلی ai.type جیب میلیون‌ها اندرویدی را زد

0
169

اپلیکیشن ai.type که سعی می‌کند به کاربران اندرویدی تایپ کردن یاد بدهد، در واقع کلاهبردار بوده و جیب دانلودکنندگان را می‌زند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از دیلی میل، این اپلیکیشن بیش از 40 میلیون بار دانلود شده و کارشناسان امنیت سایبری به کاربران توصیه کرده‌اند آن را از گوشی خود پاک کنند.

این برنامه که توسعه دهنده آن شرکت اسرائیلی ai.type LTD است، در قسمت اپلیکیشن‌های نامرئی در پس زمینه گوشی شروع به فعالیت کرده و خود را به جای برخی از برنامه‌های قانونی مانند soundcloud  غالب کرده و خریدهای غیر قانونی با حساب کاربر انجام می‌دهد.

موسسه امنیتی سایبری Secure-D 14 میلیون نقل و انتقال مالی غیرقانونی توسط این اپلیکیشن را مسدود کرده است و گفته است 18 میلیون دلار به روش‌های مختلف از جیب کاربران رفته است.

دیمیتریس مانیاتیس از موسسه Secure-D در این زمینه گفت کاربران بی گناه از طریق دانلود و نصب برنامه ai.type هزینه خریدهای پنهان و غیرمجاز و هزینه مصرف داده را پرداخت کرده‌اند،بدون اینکه خودشان خبر داشته باشند.

اپلیکیشن ai.type حاوی کیت توسعه نرم افزار با لینک رمزگذاری شده و متصل به تبلیغات اینترنتی است که بدون رضایت کاربر، هزینه‌ها را به دوش آنها می اندازد و با کلیک خودکار کاربر را مشترک می‌کند.

تمام این اتفاقات در پس زمینه گوشی اندرویدی رخ داده و کاربر متوجه نمی‌شود.

اپلیکیشن اسرائیلی ai.type جیب میلیون‌ها اندرویدی را زد
ai.type
عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها