اپلیکیشن ضدردیابی گوگل

بلومبرگ گزارش داده است که گوگل مانند اپل در تلاش است تا قابلیت ضدردیابی {ممانعت از گردآوری دیتای کاربر توسط اپلیکیشن} را روی اندروید پیاده سازی کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از بلومبرگ، گوگل در حال بررسی گزینه‌ای برای پیاد سازی قابلیت ضد ردیابی اپل روی اپلیکیشن‌های خود است.

کمپانی‌های اینترنتی به آرامی به سوی حفظ حریم خصوصی کاربران حرکت کرده و اپل در این کار پیش‌قدم شده است.

حالا غول چستجو در حال بحث درباره این موضوع است که چگونه می‌تواند راه حل مشابه اپل را، البته کمی معتدل‌تر روی سیستم عامل اندروید پیاده کند.

این موضوع را افراد آگاه که نخواستند نامشان فاش شود به بلومبرگ گفته‌اند.

گوگل در تلاش است تا تعادلی میان تقاضای فزاینده کاربران درباره حفظ حریم خصوصی را با نیازهای مالی توسعه دهندگان و تبلیغ کنندگان برقرار سازد.

حالا به دنبال دریافتی دیتا از سوی ذی نفعان بوده تا به تدریج بتواند استاندارد جدید حریم خصوصی را روی وب به نام Privacy Sandbox ایجاد کند.

گوگل با درآمد 100 میلیارد دلاری از بابت فروش تبلیغات دیجیتال، علاقمند به کمک به شرکا برای ادامه درآمدزایی با هدف قراردادن دستگاه‌های اندرویدی بر اساس بازاریابی مناسب است.

سخنگوی گوگل در این زمینه تاکید کرد که به دنبال راهی هستند که با همکاری توسعه دهندگان،ضمن حفظ حریم خصوصی، امکان استفاده از اکوسیستم تبلیغاتی ادامه یابد.

در سیستم عامل iOS 14.5 و iPadOS 14.5 اپل برنامه App Tracking Transparency را نصب کرده تا کاربران بتوانند انتخاب کنند که به کدام برنامه اجازه جمع آوری دیتا را بدهند و به کدام ندهند.

این کار اپل صنعت تبلیغات دیجیتال را مستقیما هدف قرار داده و فیس بوک به عنوان شاکی بزرگ، علیه آن اعتراض کرده است.

اما راه حل گوگل راه حلی تهاجمی نبوده و تلاش دارد تا با هر دو طرف کنار بیاید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها