اخبار

نتایج تحقیقات نشان داد: اپل رهبر بازار هدفون دنیاست

نتایج تحقیقات نشان داد: اپل رهبر بازار هدفون دنیاست

کالاسودا - نتایج تحقیقات نشان داد: اپل رهبر بازار هدفون دنیاستکالاسودا – هنگامی که به هدفون فکر می کنید، ممکن است برندهایی مانند Bose، Sennheiser،  audio Technica، Sony و… به ذهن شما متبادر شوند و این احتمال نیز وجود دارد که نام تجاری اپل هیچ گاه به ذهن شما نرسد.

اپل رهبر بازار هدفون

 با این حال یک مطالعه در مرکز تحقیقات MIDIA نشان داده است که اپل ظاهرا بازار هدفون را در دست گرفته و در آن رهبری می کند. به نظر می رسد بخشی از این موضوع به علت حضور این ایرپادها در بازار بر می گردد که محبوبیت زیادی دارد. همچنین هدفون دیگری به نام Airpod نیز وجود دارد که در زمان عرضه زیاد به محبوبیت مواجه نشد، اما اکنون به یک اکسسوری محبوب تبدیل شده است که بسیاری از کاربران ترجیح می دهند که آن را به جای هدفون برندهای دیگر داشته باشند.

نتایج تحقیقات نشان داد: اپل رهبر بازار هدفون دنیاست

خرید بیتس توسط اپل

اینکه اپل رهبر بازار هدفون شده است، البته ارتباط زیادی به خرید شرکت بزرگ بیتس دارد که بسیاری از آنها به عنوان جنسی لوکس مورد انتقاد قرار داده بودند. جالب است بدانید در زمانی که اپل این شرکت را خرید تنها شش سال از زمان تأسیس این کمپانی نوپا توسط Dr.Dre و Jimmy Lovine سپری شده بود، در حالی که براساس گزارش ‌ها سودآوری این کمپانی سال گذشته‌ میلادی بسیار بالا بوده و از یک میلیارد دلار عبور کرده بود. اما بیتس چگونه وارد بازار شد؟ بیتس با عرضه‌ هدفون‌ های 350 دلاری در سال 2008 وارد بازار شد و پنج سال بعد، یعنی در سال 2013 در حدود 59 درصد از بازار هدفون ‌های 99 دلاری به بالا را در اختیار خود گرفته بود.

سال بعد نیز توسط کمپانی اپل خریداری شد. وال‌ استریت ‌‌ژورنال، میزان رشد درآمد این کمپانی طی سال ‌های 2010 تا 2012 را پنج برابر تخمین زده است. اکنون با همه این تفاسیر به نظر می رسد که اپل 24 درصد سهم بازار را در این قضیه به خود اختصاص داده است که آنها از رقابت با رقبایی مانند سونی که 22 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد جلو انداخته است.

رقبای دیگر کدامند؟

پس از اپل و سونی، برند پاناسونیک قرار داد که پس از آنها نیز برند Bose، Skullcandy ( دیگر برند هدفون که بیشتر بر روی مد و فشن متمرکز است) در رتبه پنجم قرار دارد. ما مطمئن نیستیم که این تجزیه و تحلیل تا چه حد دقیق است، اما اگر حقیقت داشته باشد، نتایج شگفت آوری را در پی دارد. هدفون مورد علاقه شما چیست و از چه برندی برای گوش کردن به موسیقی دلخواه تان استفاده می کنید؟

با ما در  صفحه اینستاگرام کالاسودا همراه باشید

مطالب مرتبط

برو بالا