اخبار

اپل پارک به یادبود استیو جابز ساخته می شود

اپل پارک به یادبود استیو جابز ساخته می شود|کالاسودا

کالاسودا - اپل پارک به یادبود استیو جابز ساخته می شود|کالاسوداکالاسودا_مدتی است که کار در مورد، سالن تئاتر استیو جابز اپل پارک(Apple Park’s Steve Jobs Theater)آغاز شده است .سالنی که قرار است یادبودی باشد برای بنیانگذار فقید شرکت اپل.

تا کنون، تنها تصاویر و ویدئوهایی محدود از  تئاتر اپل پارک دیده بودیم. تصاویری که شامل توضبحات دقیقی از این مجموعه نمی شد.اما به لطف خبرنگاران فعال از مجله Tipter و Mac، برخی از تصاویر داخلی این مجموعه در حال ساخت رونمایی شده اند.

تصاویری که خواه معمار و ارشیتکت باشید و خواه علاقه مند به اپل جذاب به نظر می رسند. بر اساس اطلاعاتی که از طریق تصاویر قابل بررسی هستند این تئاتر شامل  ۱۰۰۰ صندلی در خارج از حلقه اصلی اپل پارک  می شود. صندلی هایی که کمک می کند افراد روی تپه هایی که به محوطه اصلی متمایل است بنشینند.

جالب است که بخشی از این سالن تئاتر زیر زمین قرار دارد. درواقع به نظر می رسد این طراحی تعمدا انجام شده است.به عبارت دیگر ایین طراحی رمزآلود می تواند نمادی باشد از رمز و رازهای باقی مانده در ذهن استیو جابز که می توانست به مرور زمان تبدیل به ایده هایی شگفت انگیز باشد.

از سویی دیگر در تصاویر رصد شده از این مجموعه ، بسیاری از وسایل موجود در تئاتر اپل، در پلاستیک قرار دارند . بنابراین با توجه به این موضوع نمی توان تشخیص داد که نتیجه نهایی کار دقیقا چه خواهد بود. با این وجود، چند روز پیش طرح اصلی توسط  Neil Cybart  در توییتر قرار داده شده است.

بر اساس طرحی که اخیرا رونمایی شده است؛ فضای اصلی این نمایشگاه  در مرکز شامل یک لابی دو طبقه است. این لابی  با راه پله هایی که از هر طرف بسته می شوند، محدود می شود.

چند قدم ان طرف تر نیز ،یک سالن نمایش قرار دارد که با صندلی های استادیومی پوشیده شده استبه نظر می رسد بخش قابل توجهی از این تئاتر را  سطوح چوبی تشکیل می دهند.

جالب است که ایده اولیه این سالن تئاتر را استیو جابز از قبل طراحی کرده بود. طرحی که اکنون پخته تر شده و شامل یک طرح پیشرفته نیز می شود. اپل پارک دارای ۲٫۸ میلیون فوت مربع فضا است که بیشتر آن به فضای سبز اختصاص داده شده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده این فضا شامل، دانشگاه،مرکز تحقیق و توسعه، فروشگاه سایت اپل، و یک فضای پیاه روی  دو مایلی است . ناگفته پیداست که با توجه به احترام بالایی که مدیران اپل برای انرژی های پاک قائل هستند، بخش بزرگی از تاسیسات این مرکز به فضایی برای تاسیسات خورشیدی اختصاص داده شده است .

مطالب مرتبط

برو بالا