اکانت توئیتر جک دورسی، مدیر توئیتر هک شد

0
96
اکانت توئیتر جک دورسی، مدیر توئیتر هک شد

مدیرعامل یک شرکت بودن ممکن است شما را در موقعیتی قرار دهد که نتوانید همه مشتریان را راضی کنید. در مورد شرکتی مانند توییتر، با وجود مخالفانی که دارد، تصور می کنیم که شاید اکانت مدیر عامل این شرکت، جک دورسی، با لایه های امنیتی و نظارت اضافی کاملا امن و بی خطر باشد. اما این اکانت نیز از شر هکرها در امان نمانده است.

هک کار چه گروهی بود؟

طی آخرین خبرها مشخص شد که حساب کاربری مدیر خود این شبکه اجتماعی یعنی جک دورسی نیز هک شده است.  این موضوع از آنجا مشخص شد که یک سری توییت هایی از جانب این حساب کاربری ارسال شد که به نظر می رسید حاوی سخان نژادپرستانه و حرف های تهدید کننده است. بعداً فاش شد که به نظر می رسد این حمله از منبعی به نام کلودوپر سرچشمه گرفته است.

هکرها با تهدید به بمب‌گذاری مقر اصلی مدیران این شبکه اجتماعی سعی داشتند از پلت‌فرم توییتری وی سواستفاده کنند که بلافاصله بعد از ۲۰ دقیقه تمامی پست و محتوای مذکور حذف شد.

اگر مطمئن نیستید که این افراد چه کسانی هستند، باید بگوییم که آنها شرکتی بودند که توئیتر چندی پیش برای تقویت سرویس پیامکی خود آن را خریداری کرده و پیشنهاد کرده بود که توییت ها را از طریق آن سرویس ارسال کند. به نظر می رسد توییتر خیلی سریع به این حمله واکنش نشان داد به طوری که بعد از 30 دقیقه از زمان ایجاد اولین توئیت ، این شرکت آنها را حذف کرد.

هک کار چه گروهی بود؟

نظر توییتر در این مورد چه بود؟

طبق گفته توئیتر  “شماره تلفن همراه مرتبط با اکانت جک دورسی به دلیل نظارت امنیتی از طرف ارائه دهنده تلفن همراه به خطر افتاد. این شرکت اجازه داده بود تا یک شخص غیرمجاز بتواند از طریق شماره پیام از طریق پیام متنی گوشی توئیت ارسال کند. این مسئله اکنون برطرف شده است. “

توییتر با انتشار بیانیه‌ ای بعد از آن اعلام کرد که با پیگیری ‌های انجام شده رد و نشانی هکرهای مربوطه به دست آمده است تا تحویل مقامات امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده داده شود.

توییتر یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی در جهان به شمار می رود که بالغ بر یک میلیارد کاربر فعال در ماه دارد و در طول چند سال اخیر تحت تاثیر مسائل مختلف همچون انتشار اخبار کذب و دروغین و همچنین کمک به مداخله گران در امور سیاسی ایالات متحده آمریکا به شدت از سوی دولت و سازمان‌های نظارتی تحت فشار قرار گرفته است.

نظر توییتر در این مورد چه بود؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از