اخبار

سونی قیمت عجیب پرچم دار جدید خود را کاهش داد

کالاسودا - کالاسودا- پیش فروش اکسپریا ایکس زد ۲ پرمیوم در چین با قیمتی کمتر از قیمت مقرر آغاز شد. روز گذشته خبری مورد بررسی قرار گرفت که پرچم دار سونی با قیمتی مشابه آیفون ایکس یعنی ۹۹۹.۹۹دلار روانه بازار فروش خواهد شد و شایعاتی منتشر شد که نشان می داد این گوشی هوشمند نیم تواند فروش موفقی داشته باشد اما سونی در لحظه آخر این قیمت را در برخی از کشور ها کاهش داد.

به دلیل نگرانی های این کمپانی ژاپنی که از ایکس زد ۲ پرمیوم و قیمت بالای آن داشت این کمپانی در نظر گرفت برای بازار چین و تایوان تخفیف هایی را اعمال کند. سونی برای پیش فروش گوشی هوشمند خود در چین ۸۵۵ دلار در نظر گرفته است و در کشور تایوان نیز ۹۵۱ دلار به فروش می رساند که باید دید چگونه می تواند کاربران گوشی های موبایل را به سمت خود جلب کند. البته هنوز هم این قیمت در مقایسه با برند های که این روز ها فروش بهتری در مقایسه با سونی دارند بسیار بالا است و به نظر می رسد که سونی قصد دارد از نظر قیمتی با گوشی های موبایل و پرچم داران سامسونگ و هواوی رقابت کند اما از دید کاربران به نظر می رسد که سونی باز هم باید قیمت خود را کاهش دهد.

کاربرانی که نمی توانند این گوشی هوشمند را پیش خرید کنند باید بیش از سه هفته برای دریافت آن صبر کنند البته در این پیش فروش تنها یک رنگ در اختیار کاربران قرار گرفته است و کاربران تنها می توانند رنگ Chrome Black را خریداری کنند و انتخاب دیگری نخواهند داشت. نکته ناراحت کننده این موضوع است که سونی از مدت ها پیش اعلام کرده بود که اکسپریا ایکس زد ۲ پرمیوم دارای دو رنگ خواهد بود و مشکی کروم و نقره ایی کروم است. با این وجود به نظر می رسد رنگ دوم این پرچم دار قدرتمند مدتی دیرتر در اختیار کاربران ایالات متحده قرار خواهد گرفت و برای پیش فروش آماده نخواهد شد.

البته در انتها یک خبر خوب برای طرفدارن وجود دارد و  افرادی که این گوشی هوشمند را پیش خرید کنند یک هدفون Xperia Ear Duo wireless earphones را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

سونی اکسپریا ایکس زد ۲ پرمیوم شیاهت زیادی به نسخه اصلی این مدل دارد اما بهینه سازی هایی در بخش های مختلف صورت گرفته و دوربین این گوشی هوشمند نیز بسیار قدرتمند تر به نظر می آید سونی در این گوشی هوشمند از دو لنز ۱۹ مگاپیکسلی رنگی و ۱۲ مگاپیکسلی سیاه و سفید مانند سری پی و سری میت کمپانی هوآوی بهره می برد. حساسیت حسگر این دوربین به حداکثر ۵۱۲۰۰ واحد ISO می رسد که رقمی قابل توجه است. حال باید دید آیا شاهد یک گوشی هوشمند قدرتمند از این برند در بخش دوربین عکاسی خواهیم بود یا سونی باز هم یک گوشی با دوربین نه چندان در خور برند خود تولید خواهد کرد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا