روش هایی برای ایجاد انگیزه و سختکوشی در کار

0
102
روش هایی برای ایجاد انگیزه و سختکوشی در کار

برای همه ما شرایطی پیش آمده است که روزهایی حوصله خود را نیز نداشته ایم، چه رسد به اینکه کار کنیم. در این شرایط روی مود نیستیم و دوست داریم در خانه روی مبل لم دهیم به جای اینکه به صفحه کلید خود خیره شویم، بدون اینکه تمایلی به تایپ کردن و رسیدگی امور داشته باشیم.

روش های ایجاد انگیزه

در هنگام تلاش برای حفظ تحرک خود در یک کار، یک پروژه یا حتی یک حرفه ممکن است گاهی اوقات احساس کنید که روی مود نیستید و انگیزه ای برای تمام کردن کار ندارید. به نظر می رسد ادمها از تلاش مداوم برای یک کار که هیچ انگیزه و مشوقی برای انها ندارد گریزان هستند، خصوصا کارهایی که می دانند با وجود تلاش از آنها قدردانی نشده و توجهی به انها نمی شود.  در ادامه نکات کلیدی که به شما در کار انگیزه خواهد داد را می خوانیم.

روش های ایجاد انگیزه

به عنوان یک کار سخت به آن نگاه نکنید

تنها یک راه برای ایجاد انگیزه در خود برای سختکوشی وجود دارد که: به آن به عنوان یک کار سخت نگاه نکنید. حقیقت این است که باید به خودت بگویید وقتی تصمیم گرفتم کاری انجام دهم ، سعی می کنم تا این حد به این فکر نکنم که چقدر کاری دشوار یا ناامیدکننده یا غیرممکن است. من فقط در مورد این فکر می کنم که احساس می کنم این کار خوب است یا اینکه چقدر افتخار می کنم که چنین کاری را انجام داده ام. با این افکار می توانید تا حدودی کار سخت را آسان کنید.

به عنوان یک کار سخت به آن نگاه نکنید

ماری استین  در این مورد می گوید:

در مورد کاری که می خواهید انجام دهید فکر کنید: اگر پروژه ای که با آن روبرو شده اید به عنوان کار هوشمندانه تلقی نمی شود ، می توانید به آن به عنوان یک قطعه از معما که به شما در مسیر شغلی کمک می کند نگاه کنید، اینگونه ممکن است انرژی مورد نیاز برای انجام آن آسان تر شود.

اهداف کوچک ایجاد کنید

حتما دلیلی وجود دارد که سوراخ های پیراشکی آنقدر محبوب هستند، آنها می توانند خوردن را راحت کنند! قبل از آنکه متوجه شوید، ده ها عدد از آنها را خورده اید. اهداف نیز باید اینگونه باشد. البته شما باید یک هدف واقعاً بزرگ و جسورانه داشته باشید. اما مطمئن شوید که آن هدف را به اهداف پر مصرف ، کاربردی و کوچیک تقسیم می کنید. به این ترتیب احساس خواهید کرد که در مسیر خود پیشرفت می کنید و هنگام رسیدن به اهداف کوچکتر نیز احساس موفقیت خواهید داشت. احساس پیشرفت و موفقیت ترکیبی احساس بسیار زیبایی است.

اهداف کوچک ایجاد کنید

 

مطالعه روزانه داشته باشید

حتماً در روز برای مطالعه خود وقت بخوانید. (من صبح های زود قبل از اینکه همه بیدار شوند را توصیه می کنم.) حداقل یک ساعت در روز مطالعه کنید. اگر این خیلی زیاد است ، با 20 دقیقه [در یک روز] شروع کنید و یک ماه آن را انجام دهید (تا عادت شود). این عقیده را ایجاد کنید که خواندن سریعترین راه موفقیت است. موفق ترین افراد جهان موفقیت خود را به خواندن کتاب های زیادی نسبت می دهند (وارن بافت ، بیل گیتس ، الون ماسک).

مطالعه روزانه داشته باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها