ایجاد زیرساخت هایی برای رفع محدودیت های گوگل و اپل

ایجاد زیرساخت هایی برای رفع محدودیت های گوگل و اپل

گوگل در اندروید و اپل در آی او اس در حال اعمال محدودیت هایی برای ایرانیان هستند و حالا اعلام شده که این محدودیت ها را رفع خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، طبق اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات زیرساخت هایی در ایران تعبیه شده تا در صورت محدودسازی شرکت های گوگل و اپل از ظرفیت های بومی استفاده شود.

وزیر ارتباطات درباره زیرساخت های مربوط به اینترنت بحث خوبی را مطرح کرد و از بومی سازی زیرساختهایی برای مواجهه با هر گونه محدویت های اعمال شده از سوی شرکت های گوگل و اپل خبر داد.

این در حالی است که گوگل و اپل با توجه به تحریم هایی که آمریکا علیه ایران اعمال می کند در تلاش هستند هم اپلیکیشن های ایرانی را از سیستم عامل های خود پاک کنند و هم اجازه دانلود اپلیکیشن های خود را به ایرانی ها ندهند.

در همین رابطه، اندروید چندی پیش اپلیکیشن هایی چون حمل و نقل های اینترنتی در ایران (اسنپ و تپ سی) را از لیست گوگل پلی حذف کرد. آی او اس هم که به اندازه ای برای ایرانیان محدودیت ایجاد کرده که دیگر خرید آیفون در ایران کارایی خاصی برای کاربران ندارد.

اپلیکیشن های ایرانی در اپ استور یافت نمی شوند و اپلیکیشن های موجود در آی او اس هم برای ایرانیان امکان دانلود یا آپدیت ندارند مگر اینکه مشتریان آیفون ها با اپل آیدی هایی وارد شوند که سیستم آی او اس را دور می زند. از این رو در کنار داشتن اپل آیدی های خارجی برای ایرانیان، دارندگان آیفون تنها با داشتن وی پی ان امکان دستیابی به اپ استور را دارند. تا آی او اس نداند آن ها کاربران ایرانی هستند و با آی پی دیگر کشورها به دانلود و آپدیت اپلیکیشن های موجود در سیستم عامل اپل می پردازند.

حالا ایران قرار است این محدودیت های موجود در سیستم عامل های گوگل و اپل با زیرساخت های جدید کاهش دهد.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار