ایجاد نظام ارز دیجیتال در ایران

0
۴

یکی از استان های ایران قصد دارد نظام ارز دیجیتال را راه اندازی کند.

به گزارش خبرنگار کالاسودا ارز دیجیتال در ایران این روزا در حال یافتن جایگاه اصلی خود در اقتصاد است از این رو نهادهای دولتی تلاش دارند تا نظام مشخصی در این رابطه راه‌اندازی کنند در همین خصوص یکی از استان های ایران آمادگی خود برای ایجاد نظام ارز دیجیتال را اعلام کرده است.

محمد حیدری ادامه داده که آمادگی ایجاد و نظام ارز دیجیتال در استان را داریم و می‌توانیم که دوره‌های آموزشی را در این خصوص در استان قم برگزار کنیم.

حیدری ارز دیجیتال را راهی برای دور زدن تحریم‌ها دانسته و گفته که هم اکنون میلیون‌ها دلار توسط ارز دیجیتال جا به جا می‌شود، ولی مالیاتی اخذ نمی‌شود، در حالی که ساماندهی این مساله موجب کسب درآمد مالیاتی برای دولت خواهد شد.

این در حالی است که اخیرا ارز دیجیتال در فضای مجازی ایران از نظر امنیتی روزهای سختی را پشت سر می گذارد پلیس فتا روز گذشته در همین رابطه از شناسایی یک بد افزار جدید که ارز دیجیتال را دچار حمله می کند خبر داده و حالا هم این مقام ایرانی نسبت به اقدامات غیر مجاز در زمینه ارز دیجیتال هشدار داده است.

رئیس جهاد دانشگاهی قم تاکید کرده که دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال به صورت غیرقانونی در کشور و استان قم فعال است، شناسایی این دستگاه‌ها ضروری است.

 یادآور می‌شود پیش از این هیچ کدام از استان‌های ایران و مقام‌های آیتی هیچ‌کدام از استان‌ها در خصوص ایجاد مجموعه منظم به منظور ساماندهی وضعیت ارز دیجیتال اعلام آمادگی نکرده بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از