آموزش ایجاد map a network drive در ویندوز 10

0
126

ایجاد map a network drive به شما این امکان را می دهد تا بتوانید اطلاعات موجود در هارد دیسک متصل به روتر وای فای را برای کلیه دستگاه هایی که به همان شبکه متصل هستند به اشتراک بگذارید. این موضوع را می توانید برای اهداف حرفه ای و تفریحی استفاده کنید.

از این رو اگر کسب و کار شما نیاز دارد تا بتوانید فایل ها را بین همکارانتان به اشتراک بگذارید، این روش می تواند بسیار اهمیت داشته باشد، ممکن است احساس کنید که انتقال فایل ها به این شکل ممکن است امنیت ضعیفی داشته باشد، اما نیازی به نگرانی در این زمینه نیست و امروز قصد داریم به آموزش گام به گام آن بپردازیم.

ایجاد map a network drive

آموزش ساخت map a network drive

در گام نخست باید network drive را به روتر خود متصل کنید

بیشتر درایو ها دستور العمل های خود را ارائه می دهند. با این وجود رویه آن ها به طور کلی یکسان است.

وارد بخش This PC از طریق اکسپلورر شوید. اگر This PC را پیدا نمی کنید می توانید از این طریق کورتانا وارد این بخش شوید تا بتوانید map a network drive بسازید.

درایور Map Network Drive را در بخش یاد شده کلیک کنید و پیشنهاد می کنیم در این بخش از درایو C استفاده نکنید زیرا اطلاعات ویندوز شما نیز در این بخش قرار دارد و درایور های دیگر شما نیز در این بخش نمایش داده نمی شود و باید درایو دیگری را انتخاب کنید.

پس از انتخاب درایو مورد نظر باید در بخش فولدر گزینه Browse را انتخاب کنید تا بتوانید به درایو مورد نظر خود بروید. در این بخش باید فولدری ایجاد کرده تا بتوانید فایل هایی را که قصد دارید به اشتراک بگذارید را در آن قرار دهید تا دوستانتان و افرادی که از یک فای وای استفاده می کنند بتوانند از آن ها بهره مند شوند.

در نظر داشته باشید می توانید با استفاده از فعال کرده گزینه دوم نام کاربری و رمز عبور برای دسترسی دوستانتان تعیین کنید تا بتوانید امنیت فایل خود را تضمین کنید.

پس از پایان کار گزینه Finish را انتخاب کنید. حال وارد فولدری می شوید که آن را ایجاد کرده اید تا بتوانید موارد مورد نیاز خود را به اشتراک بگذارید.

آموزش ساخت map a network drive

اتصال گوشی اندرویدی به اطلاعات کامپیوتر

پس از اتمام کار درایوی که ایجاد کرده اید در بخش مای کامپیوتر در سمت چپ نمایش داده می شود و در کنار درایو های ویندوز خود می توانید آن را مشاهده کنید. در نظر داشته باشید که به سادگی مانند یک فلش مموری می توانید اطلاعات را در این فولدر کپی کنید تا دوستان شما بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

در این میان توجه داشته باشید که اگر رمز عبور تعیین کرده باشید باید فرد مقابل از آن اطلاع داشته باشد تا بتواند به آن ها دسترسی پیدا کنید. موضوعی که باید در این میان توجه داشته باشید این موضوع است که با استفاده از نرم افزار هایی مانند ES Explorer می توانید به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید.

اتصال گوشی اندرویدی به اطلاعات کامپیوتر

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از