ایران بیشترین کاربر موبایل هوشمند را دارد

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بیشترین کاربران گوشی های موبایل هوشمند در خاورمیانه در ایران حضور دارند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، گوشی های موبایل هوشمند از سال ۲۰۰۸ وارد بازار شده و کم کم جای گوشی های موبایل بدون سیستم عامل را گرفته است. اکثر کاربران موبایل در کشورهای مختلف از گوشی های تلفن همراه هوشمند استفاده می کنند و در ایران هم تعداد این کاربران بسیار زیاد است. تا جایی که در مقایسه با کشورهای مختلف خاورمیانه تعداد کاربران گوشی های تلفن همراه هوشمند در ایران از باقی کشورها بیشتر است.

موبایل هوشمند چیست؟

گوشی های تلفن همراه دارای سیستم عامل را موبایل هوشمند می نامند. این گوشی ها توانایی انجام اقداماتی را دارند که یک کامپیوتر کوچک شخصی می تواند انجام دهد. البته هنوز گوشی های تلفن همراه هوشمند به اندازه رایانه های کوچک توان انجام عملیات پیچیده را ندارند. اما در حدی که یک کاربر بتواند از طریق تلفن همراه خود بخش ویژه ای از کارهای روزانه خود را انجام دهد، گوشی های تلفن همراه هوشمند کاربران را همراهی می کنند.

موبایل های هوشمند همگی از سیستم تاچ یا لمسی بهره می برند و استفاده دکمه در آن ها منقضی شده است. این گوشی ها پیش از این سیستم عامل های مختلفی همچون سیمبین یا ویندوز فون را هم تجربه می کردند اما حالا اغلب گوشی های هوشمند یا سیستم عامل اندروید یا سیستم عامل آی او اس را میزبانی می کنند.

موبایل هوشمند در ایران

گوشی های تلفن همراه هوشمند در ایران نیز همزمان با بازار جهانی رونق گرفت. ابتدا اقشار خاصی از این گوشی ها بهره می بردند اما امروزه تمام اقشار در ایران در صورت داشتن تلفن همراه گوشی موبایل هوشمند دارند. اکثر برندهای معتبر گوشی های موبایل هوشمند مانند آیفون، سامسونگ، هواوی و … در بازار موبایل ایران یافت می شوند. یک برند ایرانی نیز موفق به تولید موبایل های هوشمند شده که در حال حاضر به رقابت با برندهای خارجی پرداخته است.

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار