ایران صد و هجدهمین کشور پرسرعت دنیا در اینترنت

0
1

تایوان، سنگاپور و جزیره جرسی انگلستان در صدر فهرست کشور های پرسرعت دنیا در اینترنت قرار گرفته‌اند. انگلیس در رتبه 33 و ایالات متحده در رتبه 15 است. میانگین سرعت دانلود تایوان به عنوان پرچم دار، 85 مگابایت در ثانیه است؛ در واقع برای دانلود یک فیلم با کیفیت بالا، هشت ثانیه زمان نیاز دارید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از dailymail، محققان وب سایت TToolTester داده‌های ارسال شده توسط کاربران اینترنت را از طریق تست سرعت آنلاین بررسی کردند و با در نظر گرفتن خطاهای موجود، یک رتبه بندی جهانی در سرعت اینترنت اعلام کردند.

متوسط سرعت اینترنت در زمین از حدود 9 مگابایت در ثانیه در سال 2017 به بیش از 11 مگابایت در ثانیه در سال 2019 رسیده است؛ که محققان این پیشرفت‌ها را بهبود بخشیده‌اند.

به منظور جمع آوری داده‌ها، آن‌ها تست‌های سرعت را توسط افراد آنلاین در سرتاسر جهان بررسی کردند. البته خطاهایی نیز در این زمینه وجود داشت. از آنجایی که بیشتر کاربران در زمانی که احساس کُند بودن اینترنت داشتند؛ از این تست استفاده کردند؛ ممکن است میانگین اعلام شده از میانگین اصلی اندکی پایین‌تر باشد.

بالاترین سرعت اینترنت در کشورهای اروپایی جزیره کوچک جرسی بود؛ میانگین سرعت دانلود 67.4 مگابایت در ثانیه گزارش شده و برای بارگیری یک فیلم فقط 10 ثانیه زمان نیاز است.

کمترین سرعت اینترنت جهان به کشور یمن تعلق دارد که بیش از 30 دقیقه طول می‌کشد تا یک فیلم از یک اتصال اینترنتی 300 Kbps دانلود شود؛ این فقط یک سوم مگابایت و کندتر از اینترنت موبایل 3G است.

رابرت براندل، مدیرعامل WebsiteToolTester گفت هیچ چیز ناامید کننده تر از سرعت کم اینترنت نیست، به خصوص هنگامی که در کار شما وقفه ایجاد می‌کند.

جالب است که کشورهای تجاری مانند تایوان و سنگاپور، همراه کشورهای کوچکی مانند جرسی در صدر کشورهای برتر با سرعت اینترنت بالا قرار گرفته‌اند.

به گفته براندل سرعت اینترنت تایوان طی سالهای اخیر بهبود یافته است و این رشد در کل سرعت اتصال اینترنت برای کشور امری ضروری است. در این گزارش آمده است: “فناوری پیشرفته مهمترین صنعت تایوان است که 18٪ از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می‌دهد و شرکت‌های تولید الکترونیکی بخش عمده‌ای از آن را تشکیل می‌دهند.”

این امر باعث شده تا دولت تایوان سرمایه گذاری‌های زیادی را در زیرساخت‌های دیجیتالی انجام دهد و سرعت اینترنت این کشور بالاتر رود.

ده کشور برتر از نظر سرعت اینترنت شامل تایوان، سنگاپور، جرسی، سوئد، دانمارک، ژاپن، لوکزامبورگ، هلند، سوئیس و نروژ است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از ابزار زیر استفاده کنید.

در سال 2017، جرسی در موقعیت چهاردهم با میانگین سرعت 23.3 مگابایت بر ثانیه قرار داشت، یک سال بعد با سرعت 30.9 مگابایت در ثانیه به مکان دهم رسید و سال گذشته شاهد صعود آنها به رتبه سوم با سرعت 67.46 مگابایت بر ثانیه بودیم.

در مقابل، رشد سرعت اینترنت انگلیس نسبت به سال نسبتاً پایدار مانده است؛ سرعت اینترنت این کشور از سرعت متوسط ​​16.51 مگابایت بر ثانیه در سال 2017 به 22.37 مگابایت بر ثانیه در سال 2019 رسیده است. این افزایش 35 درصدی قابل قبول است اما هنوز هم آنها را در جایگاه 34 قرار می‌دهد.

شما می‌توانید در لینک خبر با لیست کامل این کشورها و رتبه بندی آنها آشنا شوید. در بین 207 کشور موجود در این رتبه بندی ایران در رتبه 118 جهان قرار گرفته و سرعت اینترنت آن 4.39 مگابایت بر ثانیه تخمین زده شده است و بالاتر از کشورهای چین، ارژانتین؛ کویت، مصر و عراق قرار دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از