ایرلاین ها مجبور به ریبوت ایرباس A350 شدند

ایرلاین ها مجبور به ریبوت ایرباس A350 شدند

تصور کنید دستگاه های الکتریکی یا موبایلی شما کار نمیکند. اولین اقدامی که به ذهنتان می رسد ریبوت کردن دستگاه و خاموش و روشن کردن آن است. حال تصور کنید این کار را برای یک هواپیما انجام دهید. ایرلاین ها مجبور به ریبوت هواپیماهای ایرباس A350 خود پس از هر 149 ساعت شدند.

هشدار به ایرلاین ها از جانب اتحادیه

به نظر می رسد که بسیاری از خطوط هواپیمایی ایرباس A350 باید پس از چند روز استفاده و پرواز، خاموش و مجددا روشن شوند.  این یک اشکال نرم افزاری نیست، بلکه هشداری است که از جانب اتحادیه آژانس امنیت هوایی برای امنیت هرچه بیشتر این هواپیماها به ایرلاین ها ارسال شده است. پیش تر باگ نرم افزاری هواپیماهای ایرباس موجب دو سقوط کشنده شد و پس از آن سازمان ها و مجریان امر برای حفظ جان مسافران در ایرباس ها سختگیری بیشتری می کنند.

بارگزاری مجدد هواپیماها

اتحادیه آژانس امنیت هوایی مجددا دستور العمل اجرایی لازم برای این کار را صادر می کند و این موجب می شود که خطوط هواپیمایی که هواپیمای A350 دارند، به عنوان جلوگیری از هنگ سیستم ها یا عملکردهای مربوط به هواپیما خاموش و دوباره بارگزاری شوند.

بارگزاری مجدد هواپیماها

فقط هواپیماهای  A350-941 جدید از این دستورالعمل محروم می شوند، زیرا آنها این نرم افزار patched را در خط تولید خود دریافت می کنند. دیگر هواپیماهای A350-941 ها باید توسط خطوط هوایی به طور کامل خاموش شوند و دوباره مجددا راه اندازی شوند تا بتوانند 149 ساعت دیگر کار کنند.

دو روش معمول حل مشکل ایرباس ها

در حالیکه این هواپیماهای جت هنگامی که در فرودگاه ها پارک می شوند، به طور معمول در حالت تعلیق قرار می گیرند تا مهندسان بتوانند سیستم های معمول را کنترل کنند. راه حلی که اکنون اینجا برای خطوط هواپیمایی وجود دارد این است که به روز رسانی نرم افزار ایرباس را برای خلاص شدن از مشکل دریافت کنند و یا پس از هر 149 ساعت راه اندازی مجدد دستگاه پرواز با آن را ادامه دهند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها