برند

شرکت ایسوس؛ یکی از پرطرفدارترین ها در بازار ایران و جهان

شرکت ایسوس؛ یکی از پرطرفدارترین ها در بازار ایران و جهان

کالاسودا - شرکت ایسوس یکی از مشهور ترین کمپانی های موجود در زمینه بیشتر محصولات مربوط به حوزه فناوری اطلاعات است. این برند مشهور با وجود اینکه در بسیاری از بخش های حوره فناوری حضور دارد اما بیشتر به عنوان یک برند معتبر در زمبنه فروش لپ تاپ و کامپیوتر های خانگی شهرت دارد. ایسوس در بازار ایران نیز با قدرت حضور دارد و آن را می توان یکی از پرطرفدار ترین برند های حوزه فناوری دانست.

اگر قصد داشته باشیم از ابتدا نگاهی جامع به این برند پرطرفدار داشته باشیم می توان این موضوع را در نظر گرفت که اسم اصلی این برند ایسوس تک اس است. زادگاه اصلی شرکت ایسوس تایوان است اما به طور کلی این برند قدرتمند را باید در کنار شرکت های چند ملیتی قرار دارد. البته یک سوال در این بخش وجود دارد که چرا ایسوس را یک برند تایوانی در نظر می گیریم. در واقع دفتر مرکزی این برند قدرتمند در شهر تایپه و در کشور تایوان است به همین دلیل همچنان این برند را باید تایوانی دانست. به طور کلی این برند مشهور در زمینه کامپیوتر، تلفن، سخت‌افزار و قطعات الکترونیکی مشغول فعالیت است و . لپ‌تاپ، نوت‌بوک، موبایل، تجهیزات شبکه، مانیتور، روترهای WiFi، پروژکتور، مادربورد، کارت گرافیکی، کارت صوتی و … را می توان مهم ترین محصولات شرکت ایسوس دانست.

شرکت ایسوس در بخش مادربورد بدون شک رتبه اول را در اختیار دارد. این شرکت تایوانی شرایطی را برای برند های دیگر ایجاد کرده که با وجود رقابت بسیار زیاد در این بخش هیچ شرکتی توان رقابت با آن ها را ندارد و بر اساس آخرین اخبار این شرکت بیش از 30 درصد مادربورد های موجود را به خود اختصاص داده است، این موضوع سود بسیار خوبی را برای شرکت ایسوس رقم زده از این رو ایسوس بیش از هر حوزه ایی در بخش قطعات کامپیوتری سود آور است. این شرکت قدرتمند بر اساس همین موضوع همواره در میان 10 برند برتر حوزه کامپیوتر قرار گرفته است.

شرکت ایسوس برگرفته از یک اسب بالدار یونانیشرکت ایسوس؛شرکت ایسوس برگرفته از یک اسب بالدار یونانی

نام شرکت ایسوس از نام یک اسب یونانی الهام گرفته شده است. این اسب در کشور یونان نماد عقل و دانش به شمار می رود. پگاسوس نام این اسب است که نام شرکت ایسوس از آن گرفته شده است. ایسوساز همان ابتدا قصد داشت با انتخاب این نام یک برند ماندگار را برای کاربران رقم بزند و به همین هدف نیز دست پیدا کرد. این موضوع به خوبی از رنگ انتخاب شده برای لوگوی این کمپانی کاملا واضح است و از دید بسیاری افراد رنگ آبی را باید نماد احساس مسولیت شرکت ها نسبت به جامعه دانست. این موضوع باعث شده است که بسیاری از کاربران حتی اگر تجربه ی خوبی از برند ایسوس نداشته باشند هیچ گاه از این برند آزره خاطر نشوند، این موضوع را درشرایطی در نظر بگیرید که برند های جدید این حوزه اگر با یک اشتباه کوچک رو به رو شوند بدون شک بخش عمده ایی از اقتدار خود را از دست می دهند.

تاریخچه شرکت ایسوس، این برند بیش از 20 سال قدمت داردشرکت ایسوس؛ تاریخچه شرکت ایسوس، این برند بیش از 20 سال قدمت دارد

شرکت ایسوس مانند بسیاری از استارتاپ های جهانی از تعدادی جوان تشکیل شده بود. در ابتدا چهار مهندس تایوانی در شهر تایپه تاسیس کردند. این چهار فرد در ابتدا هیچ شهرت خاصی نداشتند و به عنوان مهندسین سابق شرکت ایسز فعایت خود را با یکدیگر آغاز کردند.

همانطور که بیان شد این کمپانی در آسیای شرقی تاسیس شد به همین دلیل مشکلات بسیاری برای ارتباط با سایر کشور ها نداشت اما برند های آمریکایی همواره کمپانی آی بی ام را اولویت قرار می داند و در ابتدا شرکت ایسوس توان رقابت با برند های دیگر را نداشت از این رو تکنولوژی های مورد استفاده در این شرکت با تکنولوژی برند های آمریکایی تقریبا یک سال فاصله داشت که در ابتدا شرایط را برای این برند بسیار سخت می کرد. البته این موضوع مختص شرکت ایسوس نبود و تمام برند های آسیایی از این مشکل رنج می بردند. بزرگترین مانع در آن زمان شرکت اینتل به شمار می رفت که اجازه قدرتنمایی به برند های آسیایی را نمی داد.

مشکلات موجود برای اینتل ؛ نقطه عطف این برند تایوانیشرکت ایسوس؛ مشکلات موجود برای اینتل ؛ نقطه عطف این برند تایوانی

در سال های اولیه تاسیس این شرکت کمپانی اینتل با مشکلاتی رو به رو شد که توسط مهندسین این شرکت تایوانی برطرف می شد از این رو این موضوع نقطه عطفی برای ایسوس شمرده می شد و به همین دلیل ایسوس شرایطی را برای همکاری با اینتل به دست آورد که آن ها نیز پردازنده های این غول تکنولوژی را زود تر از رقبا به دست می آورد. قرن 21 آغازی برای قدرتنمایی این برند مشهور به شمار می رفت از این رو در سال 2005 اولین سری تلویزیون های خود را وارد بازار فروش کرد تلویزیون هایی که مورد استقبال کاربران نیز قرار گرفت. این موضوعات تنها بخشی از سرگذشته کمپانی ایسوس بود که امروز به عنوان یکی از مشهور ترین کمپانی های سازنده حوزه فناوری اطلاعات شناخته می شود.

تی اچ تانگ ؛ مدیرعامل و یکی از چهار مهندس اولیهشرکت ایسوس؛ تی اچ تانگ ؛ مدیرعامل و یکی از چهار مهندس اولیه

شرکت ایسوس همانطور که بیان شد به کمک چهار مهندس پایه گذاری شد. یکی از آن ها فردی است که در حال حاضر نفر اولین این برند محبوب قلمداد می شود. وی در کودکی زندگی بسیار ساده ایی داشت و پدر وی نیز یک مغازه دار محسوب می شد. وب در ساب 1960 در تایوان به دنیا آمده بود به همین دلیل ساده زندگی کردن را از همان دوره کودکی یاد گرفت و این موضوعی شروع خوب برای یکی از مهم ترین افراد چند سال به شمار می رفت. تصور یک استارتاپ که روز چهار نفر را شامل می شد و امروزه یکی از مطرح ترین شرکت های جهان است بسیار سخت خواهد بود.

تانگ در کودکی تنها ورزش می کرد و تفریح دیگری نداشت. البته کمی بعد به علایق او کتاب خواندن نیز اضافه شد و آثار شاعران و نویسنده‌های مشهور را مطالعه می‌کرد این دو اخلاق در کنار یکدیگر نوید یک انسان متفکر را به جهان می داد. وی مدرک دانشگاهی خود را در کشور تایپه گرفت و مانند بسیاری از مهندسین نامدار در کشوری خارج از محل تولد خود به تحصیل نپرداخت.

آقای تی‌اچ تانگ در سال ۱۹۶۰ در تایوان به دنیا آمد. پدر او یک ساعت ساز بود و آن‌ها در حومه‌ی شهر زندگی می‌کردند. زندگی بسیار ساده‌ی آن‌ها باعث شد که تانگ دوران کودکی خود را بدون تماشای تلویزیون و تنها با بازی بیسبال بگذارند. او علاقه‌ی زیادی به کتاب خواندن داشت و آثار شاعران و نویسنده‌های مشهور را مطالعه می‌کرد. تانگ مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی کامپیوتر و ارتباطات از دانشگاه ملی دریافت کرد و در بسیاری اوقات نیز به تنهایی به بررسی درس های دانشگاهی می پرداخت و کمتر وارد محافل علمی می شد.

همانطور که بیان شد تا قبل از تاسیس شرکت ایسوس وی تجربه کار در شرکت ایسر را داشت و وی در سال 1989 به کمک دوستان خود ایسوس را تاسیس کرد. البته این موضوع را باید در نظر گرفت که وی به تازگی به عنوان رئیس این شرکت فعالیت می کند و تا مدت ها به عنوان نایب رئیس این کمپانی مشهور فعالیت می کرد. البته با توجه به خصوصیات اخلاقی وی به نظر این موضوع تفاوت خاصی برای امیال شخصی وی نداشته است، وی به طور کلی به عنوان یک فرد نیکوکار در سطح جهان مطرح است و در بسیاری از ویدادهای هنری، فرهنگی و تاریخی حمایت ها  شگفت انگیزی را از خود نشان داده است.

در حال حاضر این شرمد تایوانی یک قطب محسوب می شود و این شرکت در حال حاضر بیش از 17 هزار کارمند دارد. کارمندان این کمپانی تنها مربوط به شرق آسیا نیستند و ایسوس در سراسر جهان کارمندانی دارد. از دید بسیاری از کارشناسان نوآوری یک موضوع بسیار مهم در این کمپانی به شمار می رود و یکی از عوامل موفقیت این برند است. البته این موضوع تنها یک نظریه نیست زیرا این برند تایوانی همه ساله محصولات جدیدی را در نمایشگاه های مشهور دنیا رونمایی و معرفی می کند. به همین دلیل این شرکت بیش از چهار هزار جایزه دریافت کرده که بیشتر آن ها مربوط به نوآوری های شرکت ایسوس به شمار می رود. بر اساس اخبار موجود در آمد این کمپانی در سال 2016 حدود 430 میلیون دلار جدید تایوان درآمد دارد که یک رقم قابل توجه به شمار می رود. این رقم یک رویا برای شرکت های حوزه فناوری به شمار می رود.

نقاط ضعف و قوت برند ایسوسشرکت ایسوس؛ نقاط ضعف و قوت برند ایسوس

بر اساس بسیاری از معیار ها قیمت مناسب در کنار کیفیت بالا باعث سود آوردی یک برند پس از چند سال به شمار می رود از این رو قیمت تنها تعیین کننده نیست. به طور کلی عواملی که در موفقیت برند ایسوس به طور مستقیم نقش داشته به شرح زیر است که به بررسی آن می پردازیم.

قیمت مناسب: برترین روش برای برند های آسیایی شروع با قیمت بسیار پایین است شرکت ایسوس نیز از این قاعده پشتیبانی کرد و توانست گام اول را با موفقیت سپری کند. در بخش دیگر ظاهر محصولات این برند مورد توجه کاربران قرار می گیرد البته این موضوع در مورد لپ تاپ های این برند صادق است و نمی توان گوشی های و تبلت های این برند را بسیار زیبا قلمداد کرد. به طور کلی اما در بخش لپ تاپ ایسوس بی رقیب است و زیبا ترین محصولات به این برند مربوط می شود.

مهم ترین بعد پیشرفت ایسوس در این سال های اخیر نوآوری های کمپانی بوده است. همانطور که بیان شد این شرکت بیش از 4 هزار جایزه دریافت کرده که بیشتر آن ها مربوط به نوآوری های این برند بوده است. ایسوس این راه را همچنان ادامه می دهد تا بتواند به یک برند بی رقیب در دنیای تکنولوژی تبدیل شود، البته این موضوع را باید در نظر گرفت که بی رقیب شدن در دنیای تکنولوژی تقریبا غیر ممکن است.

در کنار تمام این موارد شرکت ایسوس یک ویژگی بسیار خوب دارد و آن هم برطرف کردن نیاز های کاربران مطابق سال است. این برند تایوانی به خوبی نیاز های کاربران را درک می کند و برای تمام مشکلات آن ها یک راه حل خوب دارد.

اما در کنار این نقاط قوت ضعف هایی وجود دارد که بیشتر آن ها در بخش موبایل و تبلت است. اما به طور کلی مشکل اصلی این برند تیم پشتیبانی آن ها محسوب می شود که هیچ گاه نمی تواند تمام نیاز های کاربران را برطرف کند و سوال های را در این بخش بدون پاسخ قرار می دهد. مدتی پیش اخباری منتشر شد که نشان می دهد افراد بسیاری در وب سایت ایسوس حضور دارند که از نحوه ارتباط و پشتیبانی ناراضی هستند در واقع این موضوع بزرگترین مشکل ایسوس در بخش لپتاپ و کامپیوتر های خانگی به شمار می رود.

اما در بخش گوشی های هوشمند شرایط  متفاوت است و این برند قدرتمند جامعه ی هدف خاصی را در نظر گرفته و به همین دلیل قصد رقابت با برند هایی مانند هوآوی و سامسونگ را ندارد البته این موضوع را باید در نظر گرفت که ایسوس تمرکز خود را روی محصولات دیگر قرار داده و گوشی های موبایل و تبلت اولویت اول این برند تایوانی نیست.

همانطور که بیان شد بر خلاف حوزه لپتاپ این کمپانی در بخش موبایل قدرتمند نیست و علاوه بر پیروی نکردن در تکنولوژی های روز تنها قصد دارد در بازار آن ها نیز حضور داشته باشد. در حال حاضر این برند مشهور قصد دارد به ساخت گوشی های میان رده و خوش قیمت بپردازد و علاقه ایی به ساخت گوشی های بسیار گران ندارد به همین دلیل کاربرانی که علاقه به پیروی از تکنولوژی های روز دارند بیشتر اوقات از این برند قافل می شود با این وجود اگر روی ایسوس گوشی های موبایل گران قیمت و هم رده با برند های پرفروش را روانه بازار کند بدون شک می تواند حرف های بسیاری را برای ارائه داشته باشد. البته این موضوع تا زمانی که قطعی نشود قابل بررسی نخواهد بود و تنها بر اساس رفتار کاربران می توان حدس هایی را زد که احتمال دارد درست نبشاد. با این وجود ایسوس در بخش گوشی های موبایل یک برند کاملا معمولی به شمار می رود و سری ذن فون این برند نیز با وجود کیفیت مناسب نتوانسته رقیب و تهدیدی جدی برای برند های دیگر باشد.

پروژه ایسوس سبز راهی برای آیندگانشرکت ایسوس؛پروژه ایسوس سبز راهی برای آیندگان

کمپانی ایسوس همانطور که بیان شد قصد ساخت آینده ایی پاک را دارد از این رو متعد به ساختن آینده ایی پایدار و سلامت است. این کمپانی همانطور که بیان شد در بخش نوآوری بی رقیب است و توانسته مادربورد هایی را تولید کند که بدون سرب و بدون هالوژن هستند، در نتیجه یک ایده ایی خوب را برای آیندگان خواهد داشت. البته این تمام راه این کمپانی مشهور نیست و ایسوس توانسته اولین مانیتور های بدون هالوژن را نیز روانه بازار فروش کند که به نوبه خود بسیار شگفت انگیز به نظر می آمد. این شرکت به دلیل این مانیتور های هدایای بسیاری نیز دریافت کرده است. به طور کلی محصولات کمپانی ایسوس با یک هدف کلی روانه بازار فروش می شوند و آن هم کاهش استفاده از مواد مضر است که به نوعی ایسوس با این کار قصد حمایت از محیط زیست را دارد. به طور کلی استفاده از مواد قابل بازیافت طرحی بسیار جالب توسط این کمپانی است که باعث می شود ایسوس مسیری زیبا را برای آیندگان متصور شود. برخی از اهداف این شرکت در راستای ایسوس سبز را می توان طراحی سبز و تولید سبز در نظر گرفت. در بخش طراحی سبز طراحی محصولاتی با قابلیت استفاده مجدد را تولید کند که قابلیت بازیافت و جدا کردن اجزا را برای کاربران بهبود می بخشد. این موضوع طرحی است که یکی از دلیل های حضور این برند در سال های آینده به شمار می رود. در بخش تولید شبز نیز محصولات بدون سرب و هالوژن در اختیار کاربران قرار می گیرد و در نهایت خدمات و بازاریابی سبز شرکت ایسوس قرار دارد که به این کمپانی توان حمایتی می بخشد. این کمپانی بخشی از مزایای خود را برای حمایت از حیریه قرار داده است که نشان می دهد نفر اول این کمپانی سیاست های خود را به شرکت خود نیز انتقال داده است اگر شرکت ایسوس را خیرخواه ترین کمپانی در حوزه تکنولوژی در نظر نگیریم به نظر کمی برای این برند مشهور سخت گیری کرده ایم. حال باید دید در کنار برند هایی که هرکدام با مقاصد مختلف و استفاده از لوازم مضر برای طبیعت ادامه فعالیت می دهند این برند مشهور چه دستاوردی را خواهد داشت مدیریان این شرکت به خوبی این موضوع را می دانند حتی اگر این پروژه با شکست نیز رو به رو شود بدون شک به بخشی جدانشدنی از تاریخ تبدیل خواهند شد. البته زمان بسیار زیادی نیاز است تا این موضوع به طور قطع مشخص شود زمانی که به نظر کمی برای استفاده از مواد بازیافتی دیر شده باشد.

ایسوس در بازار ایرانشرکت ایسوس؛ایسوس در بازار ایران

محصولات ایسوس در حوزه های کامپیوتر های خانگی، لپتاپ و گوشی های هوشمند و تبلت حضوری فعال دارد و کمپانی سازگار ارقام مسئولیت مستقیم محصولات این برند را بر عهده دارد. این کمپانی در بخش گوشی موبایل فروشگاهی به عنوان مرکز فروش ندارد هرچند که مغازه هایی هستند که به فروش محصولات این برند می پردازند اما فروشگاهی مانند هوآوی یا سامسونگ را در سطح شهر مشاهده نمی کنیم. در بخش لپتاپ و حوزه های کامپیوتری شرایط کاملا متفاوت است. شرکت ایسوس بخش بسیاری از بازار کامپیوتر را به خود اختصاص داده است.

به طور کلی اگر به بزرگترین بازار های کامپیوتر ایران بپردزایم خواهیم دید این برند نیز در کنار لنوو بزرگترین برند به شمار می روند با این وجود شاهد بازار کامپیوتر برای این برند در بازار ما یک نام سود آور تلقی می شود.

در بخش تبلت نیز شرایط میانه رو است و ایسوس با عرضه تبلت های متنوع خود بازار را به سمت نیاز های کاربران سوق داده و حضور این تبلت ها در بازار ایران نویدی خوب برای سود آوری این برند مشهور خواهد بود. البته تبلت های این برند با وجود قیمت مناسب توان رقابت با برند های گران قیمت را ندارند اما کاربرانی که قصد خرید یک تبلت خوش قیمت را داشته باشند ایسوس یک انتخاب بسیار هیجان انگیز برای آن ها خواهد بود. ایسوس در بیشتر تبلت های خود از پردازنده های اینتل بهره می برد و تبلت های میان رده این برند نیز گاهی با پردازنده های کمپانی مدیاتک همراه بوده است.

چرا ایسوس در بازار ایران در بخش موبایل ضعیف بوده است؟شرکت ایسوس؛چرا ایسوس در بازار ایران در بخش موبایل ضعیف بوده است؟

در بازار ما بحث تبلیغات اهمیت بسیاری دارد به همین  دلیل برخی برند های که تبلیغات خاصی انجام نمی دهند فروش کمتری را تجربه می کنند در بازار ما گوشی های ایسوس در برخی موارد برترین خرید به شمار می روند اما به دلیل نگرانی از خدمات پس از فروش و تقاضای کمتر در هنگام فروش گوشی موبایل کاربران ترجیح می دهند به سراغ برند های شناخته شده تر از جمله هوآوی و سامسونگ بروند.

با این وجود همانطور که بیان شد ایسوس گوشی های با کیفیتی در بخش موبایل های میان رده و خوش قیمت دارد که گاهی می تواند جایگزین خوبی برای برند های گران قیمت تر باشند اما این موضوع در بخش تبلت زیاد صدق نمی کند و ایسوس شرایط بهتری را در بازار ما در این بخش تجربه می کند.

به طور کلی اگر قرار باشد برند ایسوس را در یک جمله در بازار ایران تشریح کنیم باید ایسوس را یک برند حرفه ایی در زمینه ساخت قطعات کامپیوتری و لپ تاپ در نظر گرفت که در بخش تبلت یک نام قابل اتکا خواهد بود و در بخش موبایل نیز حضوری در حد و اندازه ی برخی برند های کمتر دیده شده دارند.

شرکت سازگار ارقام نیز تنها شرکت وارد کننده محصولات این برند به شمار نمی رود و شاهد حضور گارانتی های دیگر نیز هستیم اما در حال حاضر کمپانی های گرین و سازگار و ویستا مطرح ترین شرکت هایی هستند که محصولات این برند پرطرفدار را که در بخش های مهمی فعالیت می کنند وارد بازار ایران می کنند. بیشتر محصولات این برند وارد بازار ایران می شود و کمتر شاهد حضور دیر هنگام محصولات این برند به خصوص در بخش کامپیوتر در بازار فناوری کشورمان هستیم اما در بخش موبایل کمی شرایط ضعیف تر به نظر می آید.

برخی از دستاورد های این برند به شرح زیر است:

شرکت ایسوس توانسته است نوت بوک های خود را در طی یک ماموریت فضایی آزمایش کنند. این آزمایش حدود 600 روز به طول انجامید. در این آزمایش دو مدل از نوت بوک های ایسوس در ایستگاه فضایی MIR انتخاب شدند. هر دو نوت بوک توانستند نزدیک به 600 روز بدون مشکل به کار خود ادامه دهند. در این مسیر تنها بهترین نوت بوک ها می توانند برترین راه حل های حرارتی را تولید کنند تا کاوشگران با مشکلی رو به رو نشوند.

نوت بوک های ایسوس به واحد های نجات کمک رسانی می کنند. این نوت بوک ها می توانند به واحد نجات هلی کوپتر NRMA CareFlight کمک رسانی کنند. این دستاورد بزرگ یک اتفاق بسیار زیبا برای شرکت ایسوس محسوب می شود. این واحد در استرالیا فعالیت می کند و نوت‌بوک‌های ایسوس در بخش‌های مختلف خدماتی آن شامل، امداد هوایی، درمان پزشکی و مدیریت مورد استفاده قرار می‌گیرند.. به طور کلی این نوت بوک ها در این عملیات نقش بسیار حیاتی را ایجاد می کند که باعث کاهش آسیب دیدگی جدی کاربران می شود. در این روش نوت بوک های ایسوس کمک می کنند تا تمام واحد های خدماتی فعالیت های دقیق تر در بخش مسیر یابی داشته باشند.شرکت ایسوس؛نوت بوک ها می توانند به واحد نجات هلی کوپتر NRMA CareFlight کمک رسانی کنند.

مسابقات رانندگی بیابانی هیجان انگیز ترین فعالیت ایسوس

کمپانی ایسوس در بخش اتومبیل رانی فعالیت می کند که بسیار جالب توجه خواهد بود. این نوت بوک ها یک ماموریت حیاتی را بر عهده داشتند  که در سال 2000مورد توجه کاربران قرار می گرفت. این فناوری موجود در حرارت بیابان و سرمای کوهستان مورد استفاده قرار می گیرد. این نوت بوک ها برای GPS درونی و توانایی نمایش فعالانه نقشه‌ها مورد استفاده قرار می گرفتند. این موضوع تنها وظیفه ی ایسوس به شمار نمی رفت و همچنین آنها نقش یک مرکز تماس را داشتند که امکان کنفرانس ویدیویی دوطرفه و ارتباط ایمیل را ایجاد می کرد.

شرکت ایسوس به بلندترین قله جهان صعود کردشرکت ایسوس؛شرکت ایسوس به بلندترین قله جهان صعود کرد

تصور صعود به اورست برای محصولات ایسوس کاملا عجیب است. مدتی پیش یکی از لپتاپ های این کمپانی برای صعود به اورست انتخاب شد و توانست پس از صعود به این قله به موفقیت به ادامه فعالیت های خود بپردازد. ایسوس تنها برندی بود که از این آزمایش سربلند بیرون آمده است. سایر برند های سازنده حتی نمی توانسند ویندوز را بالا بیاورند که موجب سربلندی شرکت ایسوس در این بخش شد.

نوت بوک های ایسوس سفر به قطب را نیز تجربه کرده اند

شرکت ایسوس در تمام نقاط جهان نماینده داشته است. این کمپانی مشهور یکی از جالب ترین سفرهای خود را در سال 2003 تجربه کرد که قصد صعود به یک قله در قطب جنوب را داشتند. این شرایط در حالی رقم خود که دمای آن محیط منفی 100 درجه بود. کوهنوردان در این سفر این سفر یک نوت بوک ASUS S200N را همراه خود بردند و توانستد به امور همیشگی خود بپردازند. این محصول در سخت‌ترین شرایط محیطی و آب و هوایی، بدون کوچک‌ترین مشکل به کار خود ادامه داد تا شگفتی سازی سال 2003 را به به نام شرکت ایسوس رقم بزند.

سایر تکنولوژی های مربوط به شرکت ایسوس به شرح زیر است:

شرکت ایسوس همانطور که بیان شد رتبه اول تولید مادربورد را به نام خود ثبت کرده است. این کمپانی بیش از 30 میلیون مادربورد سالانه به فروش می رساند.

فناوری Express Gateشرکت ایسوس؛فناوری Express Gate

این فناوری به کاربران اجازه می دهد تا از مرحله بوت تنها در 5 ثانیه آنلاین شود و آن را به یکی از بهترین درگاه ها تبدیل کرد. کاربران می توانند با دسترسی به اینترنت کاربرانی که مشکلات زیادی را تجربه می کردند به یک ویژگی بسیار خوب برای مشاهده ویدئوهای آنلاین دسترسی پیدا کنند. در حال حاضر پیام‌رسانی مانند MSN، اسکایپ، گوگل تاک، QQ و یاهو مسنجر  از این قابلیت استفاده می کنند.

محصولات شرکت ایسوس

در این بخش قصد داریم به بررسی محصولات کمپانی ایسوس بپردازیم به همین دلیل ابتدا بخش موبایل را بررسی می کنیم.

همانطور که بیان شد گوشی های هوشمند این برند توسط سازگار ارقام و ویستا روانه بازار فروش در ایران نیز می شوند.

گوشی هوشمند زنفون مکس پروشرکت ایسوس؛گوشی هوشمند زنفون مکس پرو

این گوشی هوشمند دارای صفحه نمایش 6.26 اینچی است و حضور نسبت تصویر 19 به 9 خبر از حفره نمایشگر می دهد . ایسوس برای این گوشی هوشمند از گوریلا گلس 6 بهره می برد و بهره مندی از اندروید 8.1 و پردازنده اسنپدراگون 660 شرایط خوبی را برای طرفداران گوشی های میان رده در نظر می گیرد. این گشوی هوشمند در نسخه های متفاوتی روانه بازار فروش شده که قدرتمند ترین آن حافظه داخلی 64 گیگابایتی و رم نرم افزاری چهار گیگابایتی دارد.

این گوشی هوشمند از دو لنز 12 و 5 مگاپیکسلی بهره می برد و استفاده از لنز 13 مگاپیکسلی برای این گوشی موبایل یک خبر بسیار خوب محسوب می شود.ایسوس برای این گوشی هوشمند قابلیت فیلم برداری 4k را در نظر گرفته است. اما نکته قابل توجه در این گوشی هوشمند بهره مندی از یک باتری 5000 میلی آمپری خواهد بود. این گوشی هوشمند در ماهه دسامبر 2018 روانه بازار فروش شد.

گوشی هوشمند گیمینگ ROG شرکت ایسوسشرکت ایسوس؛گوشی هوشمند گیمینگ ROG شرکت ایسوس

این گوشی هوشمند را می توان یکی از جالب ترین محصولات سال 2018 دانست. این گوشی گیمینگ ترکیبی از برترین ها را دارد. گوشی هوشمند یاد شده از پردازنده 10 نانومتری اسنپدراگون 845 بهره می برد و در کنار این پردازنده قدرتمند حافظه داخلی های 128 و 512 گیگابایتی قرار دارد. شرکت ایسوس رم نرم افزاری 8 گیگابایتی را برای این محصول در نظر گرفته که فوق العاده خواهد بود. این گوشی موبایل از رابط کاربری مخصوص بازی های موبایلی بهره می برد و حضور باتری 4000 میلی آمپری نیز برای این محصول بسیار مناسب خواهد بود.

این گوشی هوشمند 1000 دلاری دارای صفحه نمایش 6 اینچی با رزولوشن فول اچ دی پلاس روانه بازار فروش شده است نکته قابل توجه در این گوشی هوشمند وزن آن است. وزن 200 گرمی این گوشی موبایل بسیار شگفت انگیز است و یکی از سنگین ترین گوشی های هوشمند به شمار می رود.

در بخش دوربین اما شرایط کمی متفاوت است و حضور لنز های 12 و 8 مگاپیکسلی برای یک گوشی هوشمند با قیمت بسیار بالا توجیه پذیر نیست. شرکت ایسوس برای این گوشی موبایل دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی را در نظر گرفته است.

گوشی موبایل زن فون لایتشرکت ایسوس؛گوشی موبایل زن فون لایت

شرکت ایسوس این گوشی هوشمند را به عنوان یکی از زیباترین گوشی های ارزان قیمت بازار جهانی روانه بازار فروش کرده است. این گوشی هوشمند80 یورویی از پردازنده اسنپدارگون 430 و رم نرم افزاری دو گیگابایتی بهره می برد. ایسوس حافظه داخلی 16 گیگابایتی را برای این گوشی موبایل در نظر گرفته است . در بخش دوربین نیز یک لنز 13 مگاپیکسلی برای دوربین اصلی و یک لنز 5 مگاپیکسلی را برای دوربین سلفی را مشاهده می کنیم.

به طور کلی شرکت ایسوس گوشی های میان رده و خوش قیمت متنوعی را روانه بازار فروش می کند به همین دلیل پیشنهاد می کنیم اگر علاقه مند به خرید یک گوشی مقرون به صرفه هستید این برند مشهور می تواند یک انتخاب منطقی محسوب شود. البته این موضوع را باید در نظر گرفت که ایسوس خدمات کمتری را در مقایسه با برند های دیگر در اختیار کاربران قرار می دهد و به مراتب امکانات کمتری را در اختیار کاربران قرار می دهد.

بخش تبلت ها را با سه محصول معرقی می کنیم در حال حاضر تعداد محدودی از تبلت های این برند در بازار جهانی موجود است.

تبلت Asus Zenpad Z8sشرکت ایسوس؛تبلت Asus Zenpad Z8s

این تبلت بسیار زیبا اواخر سال 2017 میلادی روانه بازار فروش شد. ایسوس در شرایطی که کمپانی های مشهور تلاش خاصی برای عرضه تبلت ندارد محصولات خود را روانه بازار فروش کرد. این تبلت بسیار زیبا دارای صفحه نمایش 7.9 اینچی است که با رزولوشن 1536 در 2048 شرایط بسیار خوبی را برای کاربران فراهم می کند. این تبلت 306 گرمی از اندروید 7 پشتیبانی می کند و استفاده از پردازنده 28 نانومتری بهره می برد. این گوشی هوشمند دارای رم نرم افزاری 3 گیگابایتی و حافظه داخلی 16 گیگابایتی روانه بازار شده است. این تبلت بسیار زیبا از یک باتری 4680 میلی آمپری بهره می برد که برای این محصول بسیار مناسب خواهد بود.

تبلت Asus Zenpad 3S  نسخه 10 اینچیشرکت ایسوس؛تبلت Asus Zenpad 3S  نسخه 10 اینچی

این تبلت 400 یورویی یک انتخاب بسیار خوب خواهد بود. تبلت پرفروش ایسوس از یک صفحه نمایش 9.7 اینچی روانه بازار فروش شده و این تبلت نیز با توجه به رزولوشن بسیار خوب مورد توجه کاربران قرار گرفت. این تبلت در بخش دوربین عملکرد خوبی دارد و حضور لنز های 8 و 5 مگاپیکسلی این موضوع را تایید می کند. شرکت ایسوس برای این محصول از یک پردازنده اسنپدراگون 650 استفاده کرده که مورد توجه کاربران قرار می گیرد. این تبلت قدرتمند از چهار گیگابایت رم نرم افزاری بهره می برد و حضور حافظه داخلی 32 گیگابایت این تبلت را به یکی از قدرتمند ترین محصولات این کمپانی تبدیل می کند. این محصول از یک باتری قدرتمند بهره می برد و حضور یک باتری 7800 میلی آمپری به خوبی این موضوع را تایید می کند که این محصول یک انتخاب بسیار خوب برای کاربرانی به شمار می آید که عمر باتری اهمیت بسیاری زیادی برای آن ها دارد. این محصول رقیبی بسیار جدی برای برند های لنوو و ال جی به شمار می رود اما از این موضوع نباید غافل شد که محصولات این برند زیبایی ظاهری بسیاری در مقایسه با برند های دیگر دارد.

تبلت Asus Zenpad 3s 8.0 نسخه 8 اینچیشرکت ایسوس؛تبلت Asus Zenpad 3s 8.0 نسخه 8 اینچی

نسخه 8 اینچی تبلت شرکت ایسوس نیز ویژگی های جالب توجهی دارد اما این تبلت قدرتمند از یک رم نرم افزاری4 گیگابایتی در کنار حافظه داخلی64  گیگابایتی بهره می برد که بسیار مناسب خواهد بود. این تبلت خوش ساخت از پرازنده اسنپدراگون 652 بهره می برد که به خوبی تمام نیاز های کاربران را برطرف می کند. این تبلت در بخش دوربین از لنز های 13 و 5 مگاپیکسلی برای دوربین های سلفی استغاده کرده که بدون شک این محصول یک خرید عالی به شمار می رود. این تبلت 8 اینچی از یک باتری 4680 میلی آمپری بهره می برد و همچنین حضور یک محصول با سیستم عامل اندروید 7.1 یک نقطه قوت برای این کمپانی مشهور به شمار می رود.

به طورر کلی اگر قصد خرید یک تبلت با کیفیت و قیمت مناسب را دارید این برند می تواند تضمین کننده یک خرید خوب در نظر گرفته شود. با این وجود پیشنهاد می کنیم اگر کیفیت صفحه نمایش برای شما اهمیت بسیاری دارد این برند می تواند تمام نیاز های کاربران را در این زمینه برطرف کند. الته این موضوع را باید در نظر گرفت که تبلت های این برند میان رده به شمار می روند و قصد رقابت با برند های دیگر از جمله سامسونگ و اپل را ندارند.

به طور کلی شاید دریافت نکردن سیستم عامل های به روز را بتوان نقطه ضعف این گوشی های هوشمند در نظر گرفت و باید دید در سال های آینده ایسوس چه برنامه ایی را برای کاربران در نظر خواهد گرفت.

حال قصد داریم به بررسی جدیدترین کروم بوک این برند قدرتمند بپردازیم که این روز های سروصدای بسیاری در بازار جهانی ایجاد کرده است.شرکت ایسوس؛کروم بوک C523 از پردازشگر دو هسته ای Celeron همراه با پردازنده چهار هسته ای

جدید ترین کروم بوک این کمپانی 15 اینچ دارد که در کنار بزرگترین کروم بوک های کمپانی ایسوس قرار می گیرد.شرکت ایسوس برای این مصحول شباهت های بسیاری را با مدل های قبلی در نظر گرفته است. این محصول از یک صفحه نمایش با کیفیت بهره می برد و رزولوشن 1920 در 1080 این محصول بسیار مورد توجه کاربران قرار خواهد گرفت. این کروم بوک می تواند تا 180 درجه بچرخد که بسیار شگفت انگیز خواهد بود. کروم بوک C523 از پردازشگر دو هسته ای Celeron همراه با پردازنده چهار هسته ای Intel روانه بازار فروش می شود که بسیار جالب توجه است. این محصول در دو نسخه با رم های نرم افزاری چهار و هشت گیگابایتی روانه بازار فروش می شود و کاربران می توانند بر اساس نیاز خود آن را انتخاب کنند. این کروم بوک از پورت  SD card ، هدفون و چهار پورت یو اس بی بهره می برد که کاربران را به دسترسی های مورد نیاز کمک می کند. محصول جدید شرکت ایسوس دارای وب کم اچ دی و بلوتوث 4.0 نیز هست. این محصول دارای یک باتری بسیار خوب نیست هست و کاربران می توانند تا 10 ساعت به اجرای امورد روزانه خود بپردازند. حال با این وجود باید دید آیا شرکت ایسوس در بخش تولید کروم بوک فروش بهتری را در مقایسه با برند های دیگر به دست می آورد یا خیر. به طور کلی کروم بوک ها طرفداران منحصر به فرد خود را دارند و باید منتظر فروش این محصول ماند.

در این بخش قصد داریم به بررسی یک لپتاپ ارزشمند در بازار ایران و جهان بپردازیم که مورد استقبال کاربران نیز قرار گرفته است.

بررسی لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook K570UD – A به عنوان یک محصول گران قیمت در بازار ایرانشرکت ایسوس؛بررسی لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook K570UD – A به عنوان یک محصول گران قیمت در بازار ایران

این لپتاپ یکی از برترین محصولات و پرفروش ترین محصولات این برند به شمار می رود. شرکت ایسوس این محصول را به عنوان یکی از زیباترین لپ تاپ های موجود در بازار تولید کرده که تا حدود بسیاری به موفقیت هایی نیز دست پیدا کرده است با این وجود ظاهر تنها ویژگی عالی این محصول شرکت ایسوس به شمار نمی رود و اگر قصد داشته باشیم این محصول را به طور دقیق بررسی کنیم خواهیم دریافت که این محصول یکی از برترین انتخاب ها در بازار ایران نیز هست.

شرکت ایسوس برای لپ تاپ خود از بدنه ی پلاستیکی و باریک استفاده کرده تا بتواند وزن محصول خود را کاهش دهد. استفاده از رزولوشن فول اچ دی شرایط خوبی را برای کاربران رقم می زند به گونه ایی که کمتر کاربری از صفحه نمایش این محصول ابراز ناراحتی خواهد کرد. این محصول از پردازنده سری 8250 U Core i5 استفاده می کند و حضور پردازنده‌ی نسل هشتم اینتل یعنی COFEE LAKE شرایط آرمانی را به همراه خواهد آورد.

شرکت ایسوس برای محصول خود از رم 8 گیگابایتی استفاده کرده و ظرفیت حافظه یک ترابایتی برای این لپ تاپ مورد استقبال قرار گرفته است. این محصول از پردازنده گرافیکی شرکت NVIDIA با مدل GeForce GTX 1050 و 4 گیگابایت حافظه‌ی اختصاصی بهره می برد که بدون شک یک انتخاب عالی قلمداد می شود. و به راحتی توان اجرای تمام کارهای گرافیکی و بازی های سنگین و پرحجم را دارد. با وجود یک صفحه نمایش عالی و پردازشگر خوب رقابت برای برند های دیگر بسیار سخت می شود. البته این موضوع تنها ویژگی های مثبت این محصول نیست و در کنار این صفحه نمایش با کیفیت بلندگوهای این لپ‌تاپ هم از تکنولوژی SonicMaster‌ بهره می برد تا شرایط بهتر از سری های قبلی این محصول باشد. این کمپانی مشهور برای محصول خود یک باتری بسیار خوب را در نظر گرفته تا این محصول بدون ضعف روانه بازار فروش شود. این لپ تاپ از یک باتری لیتیوم پلیمری با ظرفیت 48 وات بهره می برد و تا 9 ساعت می تواند شارژ لپ تاپ را تامین کند. این لپتاپ ویژگی های دیگری نظیر پورت‌های نسل جدید اعم از USB Type-C  را برای کاربران فراهم می کند که بسیار قابل توجه خواهد بود. این لپتاپ در بازار ایران نیز وجود دارد و در حال حاضر با قیمتی در حدود 10 میلیون تومان به فروش می رسد با توجه به افزایش قیمت تمام محصولات الکترونیکی به نظر این قیمت برای این محصول شرکت ایسوس بسیار مناسب خواهد بود.

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان شد ایسوس یک برند بدون اشتباه در بخش لپ تاپ است به همین دلیل کمتر می توان از لپ تاپ های این محصول ایراد گرفت. با این وجود باید دید ایسوس چه شرایطی را برای پیشرفت بیشتر خود در سال های آتی در نظر خواهد گرفت.

نتیجه گیری و آینده شرکت ایسوسشرکت ایسوس؛نتیجه گیری و آینده شرکت ایسوس

همانطور که در ابتدا بیان شد شرکت ایسوس از چهار مهندس سابق کمپانی ایسر تشکیل شد و در کمتر از سی سال توانست خود را به عنوان برترین کمپانی ساخت مادربورد در جهان معرفی کند، با این وجود مادربورد تنها نقطه قوت این برند محسوب نمی شود و این برند مشهور در بخش ساخت لپ تاپ ، گوشی موبایل و تبلت نیز قابلیت های بسیار زیادی دارد با وجود اینکه ایسوس ویژگی های بسیار خوبی از جمله قیمت مناسب و متنوع را در اختیار کاربران قرار می دهد اما پشتیبانی ضعیف تری در مقایسه با برند های دیگر دارد.

با تمام این تفاسیر ایسوس به دلیل حمایت از امور خیر خواهانه همواره یک برند دوست داشتنی به شمار می رود و کاربران به دلیل سابقه  ی این برند قدرتمند و همچنین رنگ های مورد استفاده در لوگوی این برند همواره از ایسوس به عنوان یک برند قابل اعتماد یاد می کنند.

در مورد آینده این برند مشهور نمی توان پیشبینی خاصی انجام داد اما به نظر می رسد ایسوس با توجه به بدون اشتباه بودن در بخش لپ تاپ بتوانند تا سال های طولانی در کنار برند های پرفروش حوزه لپتاپ قرار گیرد. در بخش تبلت نیز این برند تایوانی شرایط خوبی را تجربه می کند و تبلت های میان رده ی این برند همواره مورد تایید کاربران قرار گرفته است ، با این وجود در حوزه موبایل این برند شرایط ضعیفتری را تجربه می کند عرضه گوشی های مشابه از نظر نامگذاری و ویژگی های مشابه شرایط خوبی را تجربه نمی کند و باید دید این شرکت چه سیاستی را در قبال این محصولات خواهد داشت آیا ایسوس بالاخره قصد ساخت گوشی های هوشمند رد کلاس جهانی را پیدا می کند یا به همان رویه همیشگی خود که ساخت گوشی های خوش قیمت است ادامه می دهد البته شرکت ایسوس در سال جاری با عرضه گوشی گیمینگ خود به جهانیان ثابت کرد که می تواند محصولات گرانقیمت تری را روانه بازار فروش کند و در حال حاضر قصد اجرای همچین کاری را ندارد.

با توجه به ظاهر محصولات ایسوس در کنار ویژگی برتر به خصوص در حوزه لپتاپ می توان انتظار داشت که ایسوس اگر رویه همیشگی خود را نیز ادامه ندهد مانند برند وایوو در این بخش ماندگار خواهد شد اما با توجه به سیسات های کلی شکست برای این برند تایوانی بسیار بعید خواهد بود حال باید منتظر آینده نزدیک بود و دید این برند چه تغییراتی را در حوزه فناوری ایجاد خواهد کرد و چه موفقیت هایی را به دست خواهد آورد.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

شرکت گیگابایت نمونه بارز یک برند همیشه پرطرفدار
همه چیز در مورد برند اپل
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا